6 września 2011 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Wszystko o Reebok Zigtech Challenge – rozmowa z Darkiem Pawelcem


zigtechchallenge 540
Zdjęcia: Men’s Health, Urbanathlon powered by Reebok Zigtech, Hamburg 2010


17 września w Warszawie odbędzie się zupełnie nietypowy i niepowtarzalny event biegowy – Reebok Zigtech Challenge. Portal Bieganie.pl postanowił porozmawiać o tym wydarzeniu z dyrektorem imprezy, Darkiem Pawelcem z agencji Sport Evolution.

Darek, skąd pomysł na organizację tak nietypowej imprezy jak Reebok Zigtech Challenge?

Pomysł jest w zasadzie zaczerpnięty z zagranicy. Tego typu eventy organizuje Men’s Health we współpracy z Reebokiem w USA, w Azji i w Europie Zachodniej. Funkcjonuje to jako Men’s Health Urbanathlon powered by Reebok Zigtech. My postanowiliśmy jednak nieco zmienić formułę zawodów tak, aby zabawa trwała cały dzień, a impreza była bardziej atrakcyjna dla kibiców. Dlatego też mamy krótszą trasę usłaną licznymi przeszkodami, a zawodnicy puszczani są w seriach niemal przez cały dzień. Dzięki temu event trwał będzie kilka godzin, a przez cały czas w miasteczku imprezy na kibiców czekać będą liczne atrakcje. Pragnę zaznaczyć, że taki event prawdopodobnie nie zostanie powtórzony w najbliższym czasie, stąd jest to jedyna okazja, aby wziąć udział w czymś tak oryginalnym.

Skoro wspomniałeś o przeszkodach – co zatem czekać będzie na zawodników na trasie?

Impreza odbywa się w okolicach Placu Teatralnego i Placu Piłsudskiego, a więc w samym centrum Warszawy. Dlatego też przygotowaliśmy typowo miejskie przeszkody: kontenery, wraki samochodów, górę opon czy rampy i rusztowania. Pokonanie tych przeszkód nie powinno sprawić jakichś wielkich trudności, ale na pewno dostarczy zawodnikom wielu emocji. W końcu to jedyna okazja, aby bezkarnie poskakać po samochodach! Poza wymienionymi przeszkodami szykujemy jeszcze niespodziankę, ale szczegóły dopiero wkrótce. 🙂

Czy pokonanie takich przeszkód nie niesie ze sobą jakiegoś zwiększonego ryzyka kontuzji?

Ryzyko kontuzji występuje zawsze, także podczas zwykłego biegu ulicznego. Nie powiedziałbym jednak, aby start w Reebok Zigtech Challenge jakoś wyjątkowo to ryzyko podnosił. Proszę pamiętać, że chodzi głównie o zabawę. Trasa jest krótka, zawodnicy nie będą pokonywali przeszkód po dłuższym wysiłku, na zmęczeniu. Przeszkody będą ponadto zabezpieczone, a cała trasa została zaplanowana w konsultacji z zawodnikami parkour. Podsumowując, osoby które boją się startu w Reebok Zigtech Challenge z uwagi na zaplanowany udział w  którymś z jesiennych maratonów, nie mają raczej powodów do obaw.

Na starcie zobaczymy podobno osoby z pierwszych stron gazet. Jakieś konkrety?

To prawda – zaprosiliśmy do udziału w zawodach sporą grupę celebrytów: aktorów, dziennikarzy, muzyków, sportowców czy polityków. Wiele osób już potwierdziło swój udział. Wśród nich mogę wymienić znaną prezenterkę Polsatu Paulinę Sykut, aktorkę Joasię Jabłczyńską, dziennikarza Łukasza Grassa, znanego z De Mono Marka Kościkiewicza czy Pawła Januszewskiego. Na tej liście znajdują się jeszcze inne nazwiska, ale niech one pozostaną naszą tajemnicą 🙂

Tak duża i nietypowa impreza, w dodatku w centrum miasta, to pewnie spore wyzwanie organizacyjne. Jak idą przygotowania?

Przygotowania idą zgodnie z planem, choć czasu na wszystko było wyjątkowo mało. Jestem jednak przekonany, że 17 września wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. Muszę wspomnieć, że impreza spotkała się z ciepłym przyjęciem władz miejskich, co znacznie ułatwiło nam wszystkie sprawy administracyjne. Wyrazem tego wsparcia jest fakt, iż Reebok Zigtech Challenge został objęty honorowym patronatem Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy.

Gwiazdy na starcie, niepowtarzalna okazja poskakania po samochodach i kontenerach, dobra zabawa przez cały dzień. Co jeszcze muszą wiedzieć biegacze?

Że trwa rejestracja online na stronie www.zigtechchallenge.pl oraz w wybranych sklepach Reebok w Warszawie. W pakiecie startowym otrzymuje się koszulkę Reebok, worek na buty, pamiątkowy medal oraz oczywiście numer startowy. Dodatkowo, wszyscy uczestnicy biorą udział w losowaniach nagród, a łączna wartość nagród rzeczowych w imprezie wyniesie ponad 25 000 złotych! Co więcej, już teraz wylosujemy 20 koszulek technologicznych Reebok wśród osób zgłoszonych i opłaconych do 8 września. Warto zatem być z z nami!

Powiedzmy w takim razie jeszcze, kto może wziąć udział w zawodach.

Wszyscy, kobiety i mężczyźni, urodzeni w 1995 roku lub wcześniej. Zapraszam do rejestracji na www.zigtechchallenge.pl.

Dziękuję za rozmowę i do zobaczenia 17 września!

Ja również dziękuję i zapraszam.

Możliwość komentowania została wyłączona.