1 września 2011 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Trail Running: GEL-Trail Sensor 5,


ASICS nawiązał współpracę z najlepszymi sportowcami trail’owymi, aby dowiedzieć się, czego dzisiaj potrzebuje i oczekuje profesjonalny zawodnik. Zebrane dane zostały zinterpretowane i uwzględnione w tegorocznej edycji buta GEL-Trail Sensor 5, a także specjalistycznej kolekcji odzieży trail’owej. Wynikiem jest maksymalne zwiększenie komfortu użytkowania.

AsicsTrail

GEL-Trail Sensor 5: elastyczność i ochrona zapewniają niezakłócone użytkowanie

ASICS Trail Sensor System został przedłużony z tylnej do przedniej części podeszwy, aby utworzyć jego wersję w pełnej długości, który umożliwia oddzielenie podeszwy, optymalną przyczepność do podłoża i doskonałe dostosowanie do nierówności terenu. System zapewnia swobodę ruchów w wielu kierunkach, a uzupełnieniem jest podeszwa o niskim profilu w przedniej części stopy. Podczas gdy śródstopie i pięta zapewniają niezrównaną stabilność, to niższa wysokość podeszwy (8 mm w przedniej części stopy, w porównaniu do 18 mm z tyłu) zapewnia dodatkową elastyczność, umożliwiając stopom doskonałe wyczucie grunt. To fantastyczne wyczucie podłoża pozwala organizmowi na odpowiednie dostosowanie rodzaju chodu do terenu i na dużą łatwość kroku.

Asics 2
GEL-Trail Sensor (M) Cena 529zł.

Lekkość, elastyczność i niższa podeszwa środkowa nie sa jednak powodem do rezygnacji z wysokiej stabilności i ochrony, które zapewnia ten model. Specjalne nakładki w strefie palców i pięty zapewniają trwałość i ochronę przed uszkodzeniami od gałęzi i gruzu, a dodatkową ochronę stanowi ASICS’ Rock Protection Plate. Ulokowany w przedniej części stopy chroni stopy przed stłuczeniami i uszkodzeniami ciała w przypadku natrafienia na ostre przedmioty, takie jak skały i kamienie.

Większe wypustki w przedniej części podeszwa zapewniają większą wydajność podczas podbiegów w górę i zbiegania w dół, dzięki czemu otrzymujemy doskonałą przyczepność w każdym terenie, w różnego rodzaju warunków. Ponadto wielkości wypustek oznacza, że substancje typu błoto nie utkną w zakamarkach podeszwy i tym samych nie zmniejszą wydajności biegacza, a ich pozbycie się stanie się łatwe dzięki zwykłemu potrząśnięciu butem.

ASICS’ Flexion Fit Vamp w górnej części buta dostarcza wsparcia, większego komfortu i lepszego dopasowania. Ponadto ogranicza możliwość podrażnienia w przedniej części stopy, ponieważ budowa materiału pozwala na odkształcenia bez negatywnego wpływu na dopasowanie.

Dodatkowe cechy I korzyści:

Cholewka: Inter Lock Lacing System; PHF Memory Foam; ComforDry Sockliner; Removable EVA Sockliner. Podeszwa środkowa: Impact Guidance System (I.G.S.); Solyte midsole; Solyte 45; Rearfoot GEL Cushioning System; Trusstic System. Podeszwa zewnętrzna: AHAR+; DuraSponge

Możliwość komentowania została wyłączona.