Miniatura na glowna 9
25 czerwca 2024 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Suunto Race S – nowy kompaktowy zegarek dla biegaczy. Perfekcja w każdym detalu

Nowość w rodzinie zegarków Suunto Race jest przeznaczona dla sportowców, którzy chcą poprawić swoje wyniki, a przy tym szukają mniejszego zegarka, który pasuje do ich nadgarstka. Suunto Race S oferuje te same funkcje co Suunto Race, ale w bardziej kompaktowym formacie S.

Dane dotyczące użytkowania Suunto Race

Model Suunto Race jest dostępny w sprzedaży od 13 października 2023 roku. W nieco ponad siedem miesięcy, do końca maja br., użytkownicy Suunto Race przebiegli łącznie 6 045 349 kilometrów, przejechali na rowerze 4 223 211 kilometrów, pokonali 280 milionów metrów i śledzili swoją aktywność przez 1 918 461 godzin.

Nowość w rodzinie Suunto

Dziś przedstawiamy Suunto Race S, mniejszą wersję Suunto Race. Dzięki kompaktowym rozmiarom i niewielkiej wadze doskonale pasuje na nadgarstki większości osób. Jasny i wyraźny wyświetlacz AMOLED zapewnia doskonałą widoczność zarówno w dzień, jak i w nocy.

“Zegarek Suunto Race S to idealny towarzysz na treningi i zawody. Mniejsza i lżejsza konstrukcja zwiększa komfort użytkowania, dzięki czemu możesz skupić się na sporcie i cieszyć się zegarkiem o każdej porze dnia!” – komentuje Daniel Das Bhowmik, Head of Product

image 15

Suunto Race S – najważniejsze cechy

  • Kompaktowy zegarek sportowy z jasnym 1,32-calowym wyświetlaczem AMOLED. Kształt zegarka, przyciski oraz technologia wyświetlania są znane z pierwotnego modelu Suunto Race.
  • Łatwe w użyciu przyciski i cyfrowa korona umożliwiają szybkie przeglądanie funkcji i nawigowanie po mapach.
  • Bezpłatne mapy offline, wbudowane w zegarek, z wiodącą na rynku dokładnością GNSS.
  • Zaawansowane wskaźniki treningowe, ze spersonalizowanymi informacjami na temat obciążenia treningowego, postępów i regeneracji, obliczane na podstawie zmienności tętna (HRV). Dodatkowo, dane treningowe można teraz porównywać z cyklem menstruacyjnym.
  • Codzienne śledzenie aktywności: kroki, tętno, sen (w tym fazy snu), kalorie, stres i inne.
  • Aktualizacja oprogramowania bezprzewodowego umożliwia ciągłe ulepszanie zegarka!
  • Najwyższej jakości materiały: szkło Gorilla i stal nierdzewna oraz design z Finlandii.
  • Ponad 95 trybów sportowych do wyboru i możliwość tworzenia własnych.
  • Prognoza pogody i alarmy pomagają być na bieżąco z aktualnymi informacjami o najbliższym otoczeniu.
  • Pełna kompensacja emisji dwutlenku węgla w ramach projektu ponownego zalesiania Tree-Nation z Verified Carbon Units poprzez sadzenie przybrzeżnych lasów namorzynowych, które stabilizują linie brzegowe, usuwają zanieczyszczenia, poprawiają jakość wody i zapewniają siedliska wylęgu wspierające rybołówstwo.

Tryby Sportowe, wytrzymałość i bateria

Suunto Race S oferuje ponad 95 różnych trybów sportowych, od biegania w terenie i jazdy na rowerze po pływanie i jogę, z których każdy ma starannie dobrane domyślne pola danych, zaspokajając potrzeby każdego entuzjasty sportu.

Zegarek Suunto Race S jest zaprojektowany do pracy w najtrudniejszych warunkach. Podczas długich biegów lub intensywnych treningów, bateria może wytrzymać do 30 godzin z najlepszą dokładnością GPS. Jeśli planujesz dłuższy trening, zoptymalizuj ustawienia GPS, aby wydłużyć czas pracy baterii i cieszyć się aktywnością na świeżym powietrzu. Bateria może wytrzymać nawet do 5 dni przy włączonym energooszczędnym trybie baterii „Tour”.

Śledzenie aktywności, regeneracji i zdrowia

Śledź swoje aktywności sportowe, monitorując obciążenie treningowe, postępy i regenerację. Dzięki wskaźnikom, takim jak zmienność tętna (HRV), możesz być w szczytowej formie w dniu wyścigu. HRV jest wskaźnikiem wewnętrznego balansu układu nerwowego i dostarcza cennych informacji na temat ogólnego stanu zdrowia oraz poziomu stresu.

Oprócz śledzenia statystyk treningowych i dostarczania spersonalizowanych informacji zwrotnych na temat postępów, zegarek Suunto Race S monitoruje kroki, kalorie, tętno i sen (w tym etapy snu), zapewniając wsparcie dla codziennego samopoczucia. Zegarek oferuje przydatne wskazówki i funkcje pomagające w codziennym życiu, takie jak alarmy, sterowanie muzyką, prognozy pogody i wiele innych.

image 14
Suunto Race S – funkcja nawigacji

Funkcje outdoorowe Suunto Race S

Na łonie natury można korzystać z wysokiej klasy funkcji outdoorowych, takich jak szczegółowe mapy offline (dostępne na całym świecie bezpłatnie), najwyższej klasy system GNSS do precyzyjnego śledzenia lokalizacji nawet w trudnych warunkach oraz barometr do dokładnych odczytów wysokości i alarmów burzowych. Było wiele sytuacji, w których mapa Suunto okazała się niezastąpiona podczas nawigacji. W zeszłym roku w Chamonix podczas UTMB, ambasador Suunto Christian Meier mógł zaufać nawigacji zegarka Suunto, co przyczyniło się do jego największego międzynarodowego zwycięstwa w biegach ultra. Nawigacja uratowała mnie na zawodach powiedział Christian Meier, po wygraniu TDS w ramach zawodów UTMB.

Komfort i styl

Zegarek zapewnia doskonałą pomoc w osiąganiu najlepszych wyników sportowych, a mniejszy rozmiar i lekkość Race S zapewnia komfort w codziennym użytkowaniu. Wraz z wprowadzeniem tego modelu do oferty produktowej, Suunto zaprezentowało sześć różnych wariantów, wszystkie wykonane ze stali nierdzewnej i zaprojektowane w Finlandii.

Zegarek jest kompatybilny z paskami 22 mm, dzięki czemu można łatwo zmienić jego styl.

Dla modelu Race S stworzyliśmy szeroką gamę stylów, od subtelnych wzorów po wyrazisty, sportowy wygląd. Niewielki rozmiar sprawia, że zegarek jest lekki i wygodny do noszenia na co dzień jak i podczas długich biegów. To niesamowite, jak wiele funkcjonalności udało nam się pomieścić w tak niewielkim urządzeniu, nie poświęcając przy tym jego wydajności.” Mikko Ahlström, Suunto’s Head of Design.

image 4
Prezentacja modeli Suunto Race S

Dzięki tej premierze marka kontynuuje wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju. Produkt będzie kompensowany emisją dwutlenku węgla za pomocą Verified Carbon Units. Ta inicjatywa obejmuje sadzenie przybrzeżnych lasów namorzynowych, które nie tylko stabilizują linie brzegowe, ale także usuwają zanieczyszczenia, poprawiają jakość wody i zapewniają ważne siedliska dla rybołówstwa.

Zespoły Suunto nie poprzestają na tym! Nieustannie ulepszają oprogramowanie produktów, dzięki czemu można spodziewać się nowych aktualizacji i ulepszeń zegarka Suunto Race S nawet po jego zakupie. Ponadto, dzięki sklepowi SuuntoPlus™ można wzbogacić zegarek o więcej aplikacji sportowych i poradników oraz połączyć się z urządzeniami partnerskimi. Dzięki dodatkowym informacjom i wskazówkom uzyskiwanym w czasie rzeczywistym można cieszyć się jeszcze większym wsparciem podczas biegów i innych aktywności.

image 5

Celem marki jest dostarczanie jeszcze większej funkcjonalności zakupionym zegarkom, a za pośrednictwem aplikacji Suunto App będziemy przekazywać więcej informacji o nadchodzących aktualizacjach i ulepszeniach naszego ekosystemu.

Jak już wspomniano, zegarek Suunto Race S będzie dostępny w sześciu różnych wersjach, z których każda będzie kompatybilna z szeroką gamą pasków sportowych i codziennego użytku. Produkt trafi na wybrane rynki latem 2024 roku.


O firmie Suunto: Jesteśmy symbolem przygody. Pionierska eksploracja jest w naszym DNA od 1936 roku, kiedy to fiński biegacz na orientację Tuomas Vohlonen postanowił stworzyć dokładniejszy kompas, a następnie wynalazł nową metodę produkcji kompasów wypełnionych cieczą. Obecnie Suunto jest liderem w dziedzinie projektowania i innowacji zegarków sportowych, komputerów nurkowych, kompasów i usług cyfrowych używanych przez poszukiwaczy przygód na całym świecie. Jesteśmy dumni z tego, że produkty Suunto mogą wytrzymać wiele, ale są również zaprojektowane z myślą o codziennej estetyce, która odzwierciedla naszą skandynawską tożsamość. Siedziba główna i fabryka Suunto znajdują się w Finlandii.

www.suunto.com

8a953c846979fbd424532dd3af6fd428571fccbc 2?adqcid=NTA4NA==
Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin
17 dni temu

Kompaktowy ? Ma większy ekran niż mój Epix 47mm

Wojtek
Wojtek
16 dni temu
Reply to  Marcin

Dobrze napisałeś ekran ma większy, ale czy sam jest większy? 40mm samsung też ma ekran 1,3 cała. Epix ma olbrzymie ramki.

Filip
Filip
17 dni temu

Zapomnieli dodać że właścicielem SUUNTO jest chiński producent elektroniki, nazwa trudna do wymówienia 😁

Kriss
Kriss
16 dni temu
Reply to  Filip

No ale akurat modele są wykonane w Finlandii, co moim zdaniem ma kolosalne znaczenie. Ja mam Sunnto 5, kawał czasu. Ciucham go jak się da. I bardzo dobrze się „starzeje”. W przeciwieństwie np. do Huwawei lub nawet Garmina. Elektronika w Sunnto gorsza od garmina, ale coś za coś.

Marcin
Marcin
10 dni temu
Reply to  Kriss

Były wykonywane w Finlandii. Suunto race belen chinol.

Mateusz
Mateusz
10 dni temu
Reply to  Marcin

Race S wykonany w Finlandii

Marcin
Marcin
10 dni temu
Reply to  Mateusz

Tylko składany.

Marcin
Marcin
13 dni temu

Ale suunto race jest słabym zegarkiem sportowym. Słaby GPS, wysokościomierz nie barometryczny tylko z GPS przez co są przekłamania,przy aktywnościach 11h potrafi się zawiesić, przekłamuje kilometry, jest alert pogodowy ale nie działa. Ogólnie kupiłem i żałuję.