28 maja 2016 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

„Speedfactory” – nowa automatyczna fabryka adidasa


Kilka miesięcy temu adidas ogłosił, że uruchamia automatyczną fabrykę butów. Nie wiadomo było o co chodzi dokładnie, czy to jakaś marketingowa kampania, czy rzeczywiście wszystko robić mają automaty? 24 maja adidas oficjalnie potwierdził, że ponad 20 lat po tym, jak zamknięto ostatnią fabrykę adidasa w Niemczech, powstanie a właściwie już powstała nowa fabryka. Pracę w tej fabryce wykonywać będę roboty, w przeciwieństwie do w większości ręcznej pracy dzięki której buty powstają dzisiaj na dalekim wschodzie.

Adidas ogłosił, że produkcja na dużą skalę rozpocznie się w 2017 roku, chociaż pierwsza pary mają zejść z taśmy już w tym roku.

Nowa fabryka powstała w Ansbach, 45 minut jazdy od centrali w Herzogenaurach. Jest ona efektem współpracy adidasa i niemieckiego Rządu. Jest to element narodowej strategii: „High-Tech Strategy 2020” która ma pomóc przenieść kraj na inny poziom innowacji i technologii. 

Jest to chyba przykład tego o czym od lat mówi się w Polsce ale co pozostaje tylko w planach czyli o partnerstwie „publiczno-prywatnym”.

Czekamy na pierwsze buty od robotów.

Możliwość komentowania została wyłączona.