27 maja 2016 Redakcja Bieganie.pl Sport

Bieg Rzeźnika, duet Hercog – Szcześniewski najszybszy


Zakończyła się rywalizacja o miano najszybszych w XII Biegu Rzeźnika. Zgodnie z przewidywaniami pierwsi na mecie pojawili się Piotr Hercog i Miłosz Szczęśniewski (Konstruktor-Salomon-Suunto Team). Nie da się niestety porównać ich tegorocznego osiągnięcia z wynikami zwycięzców lat ubiegłych, ponieważ w tym roku bieg przebiegał nową trasą.

Zwycięzcy przybiegli na metę w czasie 8 godzin 45 minut i 24 sekundy. 16 minut później pojawili się: Kamil Grudzień i Ilya Markov (Banda Grudnia i Markova). A trzy minuty później Piotr Huzior i Piotr Biernawski (Attiq Fake Runners), znany z naszego forum jako Lovebeer.

Pierwszym zespołem w kategorii MIX był zespół: Agnieszka Łęcka i Daniel Stroiński (Crossfit & Pasterka Running Team)

Jedyne porównanie wyników o jakie można się pokusić, to próba zestawienia międzyczasów z odcinka trasy do Cisnej, który się nie zmienił. W tym roku, 32 kilometrowy odcinek, duet Hercog-Szczęśniewski pokonali w czasie 2 godziny 56 minut. Tymczasem na tym samym odcinku, w roku 2012, Piotr Hercog (wtedy w parze z Marcinem Świercem) miał czas: 2 godziny 50 minut, czyli o 6 minut szybciej.

Niiedługo opublikujemy relację od naszego wysłannika na trasie Kuby Krausego, który opowie o jego wrażeniach z przebiegu nową trasą.

Wyniki online

Możliwość komentowania została wyłączona.