NB 1080v12
 
25 lutego 2016 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

RunKeeper kupiony przez ASICS


Kilkanaście dni temu ASICS ogłosił, że został właścicielem aplikacji RunKeeper. To odpowiedź Japończyków na stosunkowo niedawne ruchy ze strony adidas i Under Armour. Przypomnijmy, że obie te firmy także zdecydowały się na zakup znanych aplikacji biegowo-fitnessowych: adidas został właścicielem runtastic, natomiast Under Armour kupił Endomondo (wcześniej także MapMyRun, MyFitnessPal, MapMyFitness).
RunKeeper to aplikacja dla biegaczy, która zrzesza już 45 milionów użytkowników. Została założona w 2008 roku przez Jasona Jacobsa i grupę pomagających mu programistów. Platforma (dostępna na telefony z  iOS i Androidem), podobnie jak inne znane aplikacje tego typu, pozwala użytkownikom śledzić za pomocą GPS ich aktywność (chodzenie, bieganie, jazda na rowerze), a następnie analizować jej historię, postęp i chwalić się nim za pomocą mediów społecznościowych.

Do transakcji sprzedaży RunKeepera doszło w lutym. ASICS nie zdradził jednak wysokości kwoty jaką zapłacił za aplikację. Przypomnijmy, że adidas za runtastic, który zrzesza 70 mln użytkowników zapłacił 239 milionów dolarów, zaś Under Armour za Endomondo z 20 mln użytkowników wyłożył 80 mln $ (wcześniej UA za MapMyFitness z 20 mln użytkowników zapłacił 150 mln i za MyFitnessPal (80 mln użytkowników) 475 mln dolarów).

Jak informuje Jason Jacobs, założyciel i dyrektor generalny RunKeeper, on i jego zespół wciąż będą pracować przy aplikacji, a sam RunKeeper znacząco się nie zmieni.

– Z punktu widzenia użytkownika niewiele się zmieni
– powiedział Jacobs. – RunKeeper będzie wciąż działał i – co więcej – szybciej się rozwijał. Teraz będziemy mogli realizować szybciej swoje wizje razem z nowym partnerem.

– Kiedy patrzymy w przyszłość wydaje się to oczywiste, że marki fitnessowe będą dostarczać klientom nie tylko fizyczne produkty. Stawiając te dwa elementy razem (cyfrową platformę fitnessową i światowej klasy produkty fizyczne) można zbudować nowy rodzaj marki fitness – dodał.

Co ciekawe Jacobs powiedział, że RunKeeper i ASICS bardzo do siebie pasują czego dowodem ma być chociażby to, że buty japońskiej firmy są najbardziej popularne wśród użytkowników aplikacji. 

Redakcja Bieganie
Redakcja Bieganie.pl