14 stycznia 2013 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Run na kobiece bieganie w sieciach z modą


kappahl1
Witryna KappAhl w Warszawie w CH Arkadia

Nie wiemy, czy czytelnicy zdają sobie sprawę z tego, że są uczestnikami rozwoju biegania na skalę jakiej nie obserwowano do tej pory nie tylko w Polsce ale i na świecie. Może ktoś uznać takie stwierdzenie za pusty slogan ale stoją za tym fakty, zupełnie nie z biegowego rynku, raczej z rynku mody.

Od dawna już wszyscy znają biegowe kolekcje Tchibo, teraz doszła Biedronka, Lidl wzmaga czujność i rozszerza ofertę, choć to właśnie Lidl miał w biegowym środowisku niegdyś całkiem niezły PR (nie wiemy, dlaczego nie zaproponowali Michałowi Smalcowi kontraktu reklamowego – tutaj etymologia tej historii). Ale w ostatnich miesiącach nagle okazało się, że w biegowym natarciu są takie marki jak H&M czy KappAhl. W wielkiej Brytanii biegowo rozwija się także mało znana w Polsce a tam całkiem popularna sieć sklepów PriMark.

Jakie są stroje z H&M czy KappAhl?

hm campania
 Jerry Hall z córką i Bryan Ferry z synem – kampania H&M 2011

H&M w świecie mody ma całkiem niezłą, ugruntowaną markę. Dla H&M projektują znani projektanci, a w promocji biorą udział piękni i sławni. Mimo, że H&M jest marką tanią, to udało mu się uniknąć etykietki „taniego chłamu” jaki pewnie wielu tanim markom można by przylepić. Czy podobny poziom będą w stanie utrzymać w bieganiu czy szeroko rozumianym fitnessie? Pierwsze przymiarki pokazują, że ich projekty nie odstają wiele od wielkich graczy na sportowym rynku. W KappAhl czy Primark kolorystyka i wzory także wydają się zupełnie ciekawe. Wszystkie te marki koncentrują się na ubraniach dla kobiet. Oferta nie jest jakoś bardzo szeroka, projekty są proste wizualnie wydają się estetyczne i przemyślane.

 bluzahm  kurtkahm
 Bluza biegowa H&M Kurtka, wiatrówka H&M 
kamizelkahm
Ciekawa kamizelka odblaskowa H&M o kobiecym kroju  (z wcięciem w talii)

Stały trend czy chwilowa moda

W przypadku tych marek można się zastanawiać – czy jest to naturalne poszerzenie o produkty, o które klientki prawdopodobnie często się pytały czy forpoczta większego biegowego natarcia. Stawiamy na to, że raczej to pierwsze, choć niczego nie można wykluczyć.

Widziałyście (pytanie do pań) te ubrania? Co o nich myślicie?

primark

Wnętrze sklepu Primark i ich biegowe logo

Możliwość komentowania została wyłączona.