Smmash xcreator 5
23 kwietnia 2023 Łukasz Telejko Sprzęt

Recenzja X-CREATOR SMMASH- sprawdziliśmy jak łatwo stworzyć własną odzież biegową!


Smmash to polska firma będąca europejskim liderem na rynku spersonalizowanej odzieży treningowej i startowej, umożliwiająca sportowcom tworzenie własnych i unikatowych strojów sportowych, w których każdy będzie mógł w pełni wyrazić siebie. Już w ciągu 5 dni można stworzyć własną kolekcję odzieży i przejść przez wszystkie etapy procesu jej powstawania: projekt, realizacja i wysyłka. Po niespełna tygodniu można cieszyć się gotową odzieżą podczas treningów biegowych.

Marka Smmash chcąc w jak najprostszy sposób umożliwić sportowcom zaprojektowanie od podstaw i spersonalizowanie stroju sportowego, stworzyła platformę X-CREATOR. Jest ona skierowana nie tylko do biegaczy indywidualnych, którzy chcą się wyróżnić podczas biegów, ale też dla grup i klubów biegowych, które mogą tworzyć kolekcje dla swoich drużyn z użyciem własnych elementów graficznych, w postaci logotypów i oznaczeń klubowych. Przy czym dostępny kreator jest łatwy w obsłudze i posiada wiele intuicyjnych rozwiązań.

Pierwsze kroki

Wchodząc na stronę X-CREATOR SMMASH w czytelny sposób mamy przedstawione procesy tworzenia własnej, spersonalizowanej odzieży oraz co ważne, informacje dotyczącą czasu realizacji zamówienia i minimalnej ilości – w tym przypadku jest to 5 dni, a minimalne zamówienie to 1 sztuka (mniej się już nie da).

Po otwarciu kreatora można wybrać interesującą nas odzież m.in. koszulki do biegania, tank topy, czy krótkie lub długie legginsy. Łącznie z podziałem na damskie i męskie elementy stroju, mamy do wyboru aż 18 pozycji! Po zdecydowaniu się na interesującą nas część garderoby zaczyna się najprzyjemniejsza część – możemy od podstaw zacząć projektowanie własnego stroju biegowego.

Możliwości  X-CREATORA

Smmash daje dwie podstawowe możliwości: stworzenie projektu od zera lub bazowanie na gotowych wzorach. Wybierając pierwszą opcję, ukazuje się nam szary element odzieży, który „barwimy” według własnych upodobań. Tworzenie odbywa się za pomocą czterech głównych paneli, między którymi możemy dowolnie „przeskakiwać” na różnym etapie projektowania:

  • Kolor
  • Wzór
  • Motyw
  • Personalizacja

Pomimo możliwości zmiany poszczególnych etapów, moim zdaniem opcja wyboru motywu koszulki powinna być na pierwszym miejscu, przed wzorem i kolorem. To właśnie ten panel nadaje charakter projektowi, pod który powinniśmy móc dopasować odpowiednie barwy i grafiki.

Wybór koloru

Wracając jednak do możliwości wyboru koloru, to jest on naprawdę bogaty. Możemy korzystać z palety barw, liczącej ponad 60 odcieni, które można stosować na różnych fragmentach odzieży. W przypadku koszulki biegowej jest ich aż 6, m.in. rękawy, panel przednim i tylni, panele pod pachami oraz kołnierzyk składający się z 2 elementów Możemy dowolnie mieszać kolory lub zdecydować się na jednolitą całość. Na tym etapie dodałbym tylko opcję „cofnij”, żeby z każdą nową próbą nie trzeba było wybierać ponownie poprzedniej kombinacji.

Koszulka biegowa smmash

Dodaj grafikę

Co jest istotne,  projekt tworzymy w edytorze 3D i w dowolnym momencie możemy oglądać produkt z każdej strony, korzystając z opcji widzenia 360 stopni. Po wyborze koloru możemy dodać grafikę (z gotowej bazy kreatora) i z góry mamy informację co do możliwości jej edytowania: Uwaga! Wzory mają różną ilość kolorów, które można zmieniać. Dla ułatwienia podajemy tę ilość w nawiasie przy każdej nazwie wzoru. Pamiętaj, że niektóre wzory posiadają przeźroczyste fragmenty, w których widzisz kolory podstawowe, jakie wybrałeś w poprzednim kroku. Na tym etapie można wybrać również wzory i kolory patternu, którego kształty można dowolnie edytować.

Dostosuj motyw

Kolejnym etapem jest wybór motywu, mamy tutaj aż 10 możliwości. Nakładamy go na koszulkę  za pomocą suwaków, które edytują jego widoczność i wyrazistość. Jak już wspomniałem wyżej, ten panel umieściłbym na początku projektu lub w jednej części z wyborem podstawowego koloru. Na szczęście X-CREATORA daje również możliwość zmiany miejsca oraz wielkości grafiki, bez konieczności powrotu do poprzedniego etapu (wystarczy najechać kursorem na wzór).

Wyraź siebie!

Tym sposobem przechodzimy do ostatniego etapu, czyli personalizacji. Tutaj możemy dodać własne logo. Co istotne, można wgrać pliki w różnych formatach m.in. jpg, png, czy pdf. W przypadku stosowania obrazów platforma stosuje jasne przekazy o jego jakości w przypadku powiększania: Uwaga! Obrazek został powiększony ponad jego oryginalny wymiar, co może skutkować złą jakością wydruku!

Koszulka biegowa smmash2

Logo możemy dublować w kilku miejscach, bez konieczności wgrywania go za każdym razem do systemu. Możemy również włączyć linie pomocnicze, aby mieć pewność, w którym miejscu przypada środek np. koszulki. Na tym etapie jest możliwość dodania własnej ksywki, imienia lub motywującego nas tekst i umieszczenie go w dowolnym (dozwolonym) miejscu. W tym przypadku możemy również dostosować jego kolor lub obramowanie oraz wybrać jedną z 15 dostępnych czcionek. Tych ostatnich mogłoby być trochę więcej do wyboru, biorąc pod uwagę wcześniejsze możliwości kreatora, chociażby przy wyborze kolorów, czy wzorów. Tutaj dostajemy również informację dotyczącą zamówień dla kilku osób: W sekcji zamówienie, będziesz mógł wpisać odrębny tekst dla każdej zamawianej sztuki.

Realizacja projektów X-CREATOR SMMASH

W ostatnim panelu: zamówienie, mamy dostępną pełną tabelę rozmiarów, możliwość wyboru ilości oraz całkowity koszt produkcji. Ten ostatni widoczny jest również na każdym etapie projektowania. Szukając minusów, można dostrzec brak możliwości zapisania projektu i powrotu do jego realizacji w późniejszym czasie. Choć w tym momencie warto zaznaczyć, że platforma X-CREATOR SMMASH jest cięgle rozwijana i ulepszana o nowe i jeszcze bardziej praktyczne rozwiązania. Docelowo i ta funkcja się w nim znajdzie.

Podsumowanie

Prawdą jest, że X-CREATOR SMMASH pozwala na liczne eksperymenty graficzne, tworzenie nieograniczonej ilości kombinacji oraz uzyskanie unikalnych wzorów. Klient może projektować za pomocą innowacyjnych w skali świata narzędzi każdą część dostępnej garderoby sportowej, jednocześnie inspirując się gotowymi projektami dostępnymi na stronie.

Materiał powstał we współpracy z marką SMMASH.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Łukasz Telejko
Łukasz Telejko

Z wykształcenia dziennikarz i humanista, z zamiłowania biegacz amator. Biegacz od 2012 roku, przemierzający kilometry po asfaltach, łąkach i lasach, jednak najlepiej czuje się na górskich trasach. Prosto z biegania najchętniej „zbiega” na Ring wystawowy jako właściciel dwóch utytułowanych psów (jack russell terrier). Zbieranie kolejnych kilometrów na biegowych trasach i psich championatów kolejnych krajów - to jego sposób na życie.