23 czerwca 2015 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

PUMA rozpala Kubę! Zobacz bieg ulicami Hawany


Seria “IGNITE YOUR CITY” przedstawia czwartą część filmową, tym razem nagraną w Hawanie.

Do odcinka „IGNITE YOUR CITY | Havana” PUMA zaangażowała trzech amerykańskich biegaczy, którzy podróżują na Kubę po raz pierwszy, aby wraz z trzema członkami kadry narodowej Kuby w lekkiej atletyce wspólnie przebiec szalony sprint ulicami Hawany. Ich epicki wyczyn jest wspierany przez buty do biegania PUMA IGNITE, które zapewnią im elastyczność i zwrot energii potrzebne do wejścia na najwyższy poziom biegu.
Bieg rozpoczyna się na Estadio Panamericano, gdzie zespół biegowy spotyka się po raz pierwszy. Na tym skąpanym w słońcu stadionie drużyna Kuby trenuje codziennie. Nagranie z drona gwarantuje niewidziany dotąd widok stadionu, który w 1991 gościł Igrzyska Panamerykańskie.
Bieg później toczy się doświadczoną czasem, ale wciąż olśniewającą Hawaną. Trasa przebiega przy esplanadzie Malecon i kończy w Starej Hawanie, tętniącym życiem centrum stolicy. Biegacze przemykają obok typowych scen z życia Kubańczyków: rybaków na nadmorskich wałach, walki bokserskiego w Sali Rafaela Trejo, opuszczonych basenów i miejscowych skateboardzistów.
Trasa doprowadza ich na dach w samym sercu Starej Hawany, gdzie rozpościera się widok na rozległą kubańską stolicę. Ujęcie z drona jest jednym z najrzadszych kadrów w ostatnich latach ukazujących całą Hawanę z lotu ptaka.
Seria filmowa “IGNITE YOUR CITY” ukazuje światowe zespoły biegowe, które rozpalają (z ang. IGNITE) kolejne miasta i przesuwają granice ich biegu z butami biegowymi IGNITE. Robią to dla możliwości pochwalenia się takim wyczynem, dla spełnienia swoich marzeń, dla inspirowania całych społeczności biegowych w tych miastach i dla samej radości wznoszenia ich wysiłku na kolejne szczyty.
#IGNITEHavana
Następnym przystankiem w serii “IGNITE YOUR CITY” będzie Pekin. 

Możliwość komentowania została wyłączona.