24 sierpnia 2015 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Nowe technologie i prezenty dla uczestników 16. PKO Poznań Maraton


Okres wakacyjny to czas wytężonej pracy organizatorów 16.PKO Poznań Maratonu. Jej pierwsze efekty powinny zadowolić uczestników biegu – od wczoraj mogą używać nowej aplikacji mobilnej, a w pakiecie startowym znajdą wartościowe vouchery na zakupy. W dniu zawodów emocje wzmocni też możliwość wygrania wyjątkowych nagród od partnerów maratonu.

Aplikacja mobilna

Wzorem wielkich maratonów, 16.PKO Poznań Maraton przygotował dla biegaczy aplikację mobilną, dzięki której uczestnicy zawodów będą mieli pod ręką wszystkie bieżące informacje związane z nadchodzącym wydarzeniem. Aplikacja została przygotowana przez partnera PKO Poznań Maraton – INEA. Jest bezpłatna i praktyczna. Umożliwia szybki dostęp do rozpisanych planów treningowych i aktualności, można w niej wyliczyć międzyczasy, obejrzeć mapę oraz profil trasy, jak również znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane przez maratończyków pytania. Nawigacja ustawiona w aplikacji doprowadzi biegaczy do miasteczka maratońskiego na Międzynarodowych Targach Poznańskich oraz wskaże drogę na start. Wszystko to po to, aby przygotowania do maratonu były przyjemnością, a sam start bezstresowy.

pozatr51.jpg

Osoby, które nie będą mogły fizycznie stanąć wzdłuż trasy 11 października, dzięki aplikacji obejrzą transmisję z biegu na żywo gdziekolwiek będą. Twórcy aplikacji uwzględnili w niej również coś dla osób, które są uzależnione od relacjonowania swoich dokonań w mediach społecznościowych. 

Tworząc aplikację braliśmy pod uwagę opinię samych biegaczy, co pozwoliło nam dostosować program do potrzeb użytkowników. Tegoroczna aplikacja pozwoli m.in. zrobić sobie zdjęcie w tzw. „maratońskiej ramce”, którym będzie można pochwalić się na Facebooku lub Instagramie. Maraton to ważne wydarzenie, które musi iść z duchem czasu. Nasza aplikacja sprawia, że poznańska impreza jest nowoczesna i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom współczesnych biegaczy – mówi Michał Korzeniewski, Dyrektor Marketingu INEA.

Aplikacja mobilna Poznań Maraton jest kompendium wiedzy, kompasem i trenerem osobistym w jednym. Cieszyła się dużym powodzeniem wśród biegaczy już w poprzedniej edycji maratonu oraz w półmaratonie. Najnowszą wersję wzbogaciliśmy o checklistę, która usprawni biegaczom wyjście z domu w dniu zawodów. Świetną funkcją jest też możliwość śledzenia zawodników podczas biegu. Dzięki niej wiemy, kiedy i w którym miejscu możemy oczekiwać naszych znajomych – dodaje Łukasz Miadziołko, Dyrektor PKO Poznań Maratonu.

Aby ściągnąć aplikację mobilną Poznań Maraton na system Android, odwiedź stronę:
Aby ściągnąć aplikację mobilną Poznań Maraton na system Apple, odwiedź stronę:
Premiera GEL-KAYANO 22

Sponsor techniczny 16.PKO Poznań Maratonu, firma ASICS, postanowiła rozdać uczestnikom zawodów swoje kultowe buty GEL-Kayano 22. Aż dwadzieścia pięć par tych wyjątkowych butów otrzymają biegacze, którzy zdaniem firmy ASICS będą najlepiej przebrani. Ten najnowszy model butów trafi na półki sklepowe zaledwie miesiąc przed maratonem poznańskim, więc jest o co walczyć. Buty wyposażone są w technologię FluidRide2.0, udoskonalony GUDIANCE LINE oraz bezszwową cholewkę. To wszystko sprawia, że biega się w nich stabilnie i komfortowo.

grafika poznan maraton

Jeszcze więcej prezentów dla biegaczy

Sheraton Poznan Hotel ufundował dla maratończyka, który dobiegnie do mety jako 2015. zawodnik, weekendowy wypoczynek w luksusowym hotelu tej sieci w Zurichu. To już kolejny raz, kiedy Sheraton Poznan Hotel funduje uczestnikom maratonu dodatkową dawkę emocji w postaci walki o nagrodę i niezapomniane przeżycia w jednym z największych miast w Europie.

pozatr53.jpg

Sześć poznanianek i sześciu poznaniaków, którzy pierwsi przekroczą linię mety 16. PKO Poznań Maratonu otrzyma vouchery do zrealizowania w sklepie Świat Biegacza w Poznaniu. Te wspaniałe nagrody ufundował swoim krajanom poznaniak Marcin Fehlau – właściciel sklepu, od lat związany z poznańskim maratonem, nie tylko jako uczestnik, ale i trener lokalnych biegaczy. Co więcej każdy z uczestników maratonu otrzyma od niego voucher ze zniżką na zakupy w jego sklepie o wartości 50/100 zł.

pozatr54.gif

Plany treningowe i opłaty startowe

Dla tych, którzy zastanawiają się, czy ich treningi są dobrze rozpisane, przychodzi z pomocą kolejny Partner 16. PKO Poznań Maratonu – Motivato. Uczestnicy zawodów w Poznaniu otrzymują od niego bezpłatny pakiet planów treningowych Motivato SMART, z którymi mogą trenować przez następne 6 tygodni (więcej o planach treningowych można przeczytać na stronie www.motivato.pl).

Do końca sierpnia obowiązuje również niższa opłata startowa – jedynie 100 złotych. Po tym terminie wzrośnie ona do 150 złotych.

Możliwość komentowania została wyłączona.