20 listopada 2011 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Niezwykły obraz 3D w Londynie


Dziś coś zupełnie spoza świata biegowego. Reebok oraz CrossFit namówili czołowych brytyjskich artystów sztuki ulicznej 3D Joe and Max do stworzenia największego Obrazu 3D oraz najdłuższego obrazu 3D – w trakcie Światowego Dnia Rekordów Guinessa.

reebok guinessrecord 1

Obraz, mający zająć ponad 1000m², został oficjalnie zaprezentowany 17 listopada z okazji Dnia Rekordów Guinessa. Rekord największego na świecie Obrazu 3D należał do tej pory do chińskiego artysty Qi Xinghua i wynosił 892.15m². Reebok CrossFit nie tylko pobił dotychczasowy wynik, ale również zapewnił sobie wpis w Księdze Rekordów Guinessa w kategorii Najdłuższy Obraz 3D na świecie (aktualny rekord to 60.46m).

Wyjątkowy obraz, technicznie określany jako anamorficzna sztuka ulicy, przedstawia niebezpieczne urwiska i krawędzie klifu i prezentowany był na obszarze Canary Wharf w londyńskiej West India Quay – od czwartku, 17 listopada, do piątku, 18 listopada. Wizualna ekstrawagancja obrazu sprawiła, że stworzył on interaktywne otoczenie 3D, które miało w swoich zamierzeniach stać się pretekstem do zachęcania ludzi do uprawiania sportu.

Możliwość komentowania została wyłączona.