16 maja 2010 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Mizuno Azure 4, świetna relacja jakości do ceny


Untitled 51

Nadeszła wiosna, w kąt poszły ciężkie zimowe traile. Czas był poszukać czegoś nowego, lżejszego, bo nogi rwą się do biegania.

Dobrą propozycją na wiosnę, dla aktywnych kobiet jest Mizuno Azure 4. Ponieważ jest to jeszcze model z 2009 roku można go dostać po naprawdę atrakcyjnej cenie. Jest to podstawowy but treningowy do niedużego kilometrażu i biegów rekreacyjnych, dla biegaczek o stopie neutralnej.

But jest lekki, zgrabny, zapewniający bardzo dobrą amortyzację. Dobrze trzyma stopę, co jest jego dużą zaletą. W odróżnieniu jednak od butów innych marek sprawia wrażenie dość twardego i właśnie dość twarda amortyzacja jest jedną z cech butów Mizuno. Dlatego też but doskonale nadaje się na asfalt, gdzie twarda amortyzacja oddaje naprężenia wynikające z odbicia od twardego podłoża, chroniąc w ten sposób stawy przed kontuzją.

But jest dosyć sprężysty, daje poczucie dynamiki odbicia. Zdecydowanie nie jest to jednak but dla osób z nadwagą ani początkujących biegaczek, gdyż z uwagi na dużą twardość i słabą amortyzację nie chroni aż tak bardzo stawów, a raczej dla tych lekkich i bardziej zaawansowanych treningowo.

But ma dobrą przyczepność, i dobrze trzyma się nawierzchni, pomimo pozornie słabego bieżnika. Podeszwa zewnętrzna wykonana jest z gumy węglowej o dużej trwałości i doskonałej przyczepności w trakcie biegu. Gwarantuje tym samym poczucie dużej stabilności i pewności, zwłaszcza na wirażach i ostrych zakrętach.

mizuno azuro

Oprócz walorów użytkowych, but posiada też niezaprzeczalne walory estetyczne. Jasne kolory, w odcieniach bieli, jasnej szarości i jasnego różu dodają mu optycznej lekkości i sprawiają, że jakoś całość prezentuje się bardzo zachęcająco. Z pewnością spodoba się właśnie paniom, dla których z założenia jest przeznaczony.

Podsumowując, Mizuno Azure 4 to dobra propozycja na wiosnę i lato zwłaszcza, że cenowo prezentuje się bardzo korzystnie.

Ten model buta można kupić w sklepie G&GSport w kolekcji z 2009 roku za cenę 169zł.