15 czerwca 2015 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Magda Mielnik v-ce Mistrzynią Polski!


Miniony weekend był bardzo udany dla ASICS Frontrunner Polska. Magda Mielnik (triatlon) zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Polski. Adam Nowicki był siódmy na Mistrzostwach Polski w biegu ulicznym na 5 kilometrów. Paweł Raczyński wygrał I Bieg Konstanciński, a Marta Barcewicz półmaraton w Ostródzie. Jacek Sobas był drugi w Kędzierzyn-Koźlu, a Dorota Silarska trzecia w Nysie. Tak trzymać! 

Srebro Magdy na Mistrzostwach Polski!  
Magda Mielnik srebro 2
Fot.: Magda Mielnik – ASICS Frontrunner Polska
Mistrzostwa Polski na dystansie supersprint w Charzykowej (600 m/15 km/3 km) Magda ukończyła na drugiej pozycji. Do pierwszej zawodniczki – Agnieszki Cieślak – straciła 12 sekund. Prowadziła niemal przez cały wyścig. Dopiero w połowie dystansu (bieganie) rywalka dogoniła ją i na finiszu okazała się lepsza. 

Magdalena Mielnik srebro
Fot.: Magda Mielnik – ASICS Frontrunner Polska

Ze swojego startu jest jednak zadowolona, ponieważ – jak powiedziała – była w stanie, pomimo dużego obciążenia treningowego, ścigać się z rywalkami na wysokim poziomie. 
Adam Nowicki – 14:48 na 5 km

Aktualny Mistrz Polski w Półmaratonie tym razem wystartował w 9. Biegu Ursynowa – Ruch Po Zdrowie. W ramach tej imprezy odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski w biegu ulicznym na 5 kilometrów. Pozwoliło to zgromadzić na starcie czołowych polskich zawodników. Tym razem Adam do mety dobiegł na siódmej pozycji z wynikiem 14 minut i 48 sekund. Po biegu powiedział, że czuje lekki niedosyt (ostatnie starty Adama to pasmo zwycięstw – przyp. red.), ale cieszy się z tego, że ścięgno Achillesa przestało mu już dokuczać i będzie mógł jeszcze intensywniej trenować.
Paweł i Marta nie zwalniają tempa 

Paweł Raczyński znowu okazał się bezkonkurencyjny. Tym razem wygrał I Bieg Konstanciński. Dziesięć kilometrów przebiegł w czasie 33 minut i 34 sekund. Jak sam stwierdził, bieg potraktował bardzo treningowo, ponieważ warunki pogodowe nie sprzyjały osiąganiu dobrych rezultatów. 

Pawe Raczy ski bieg olimpijski
Fot.: Paweł Raczyński – ASICS Frontrunner Polska

Z kolei Marta Barcewicz okazała się najlepsza wśród kobiet IV Ostródzkim Półmaratonie św. Jerzego. Drugą w kolejności zawodniczkę wyprzedziła o blisko 7 minut!
Jacek i Dorota na pudle  

32 minuty i 35 sekund – taki czas na 10. kilometrowej trasie w Kędzierzyn-Koźlu „wykręcił” Jacek Sobas. Tym samym wywalczył drugie miejsce w V Biegu Koziołków.  
Niedzielny start Doroty Silarskiej również należy zaliczyć do udanych – w III Biegu w Nysie była trzecia wśród kobiet. Przed startem trochę martwiła się o swoje nogi, którym wcześniej dała ostry wycisk na Mistrzostwach Polski w Biegu Górskim. Mimo to udało jej się złamać 38 minut na 10. kilometrowej trasie, co wcale nie było takie proste ze względu na wysoką temperaturę. 
Dorota_Silarska___Nysa.jpg
Fot.: Dorota Silarska (niebieska koszulka) – ASICS Frontrunner Polska

Wszystkim naszym Frontrunerom serdecznie gratulujemy!

Możliwość komentowania została wyłączona.