14 czerwca 2015 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

Nowy widok mapy w kalendarzu biegowym


Zmienił się widok mapy w kalendarzu biegowym. Dodawanie i odnajdywanie imprez za pomocą mapy powinno być teraz łatwiejsze i przyjemniejsze. Nie będziecie już musieli znać kodu pocztowego by odnaleźć zawody organizowane w waszej okolicy.
Pomysł lokalizowania imprez na podstawie kodów pocztowych, który obowiązywał dotychczas, nie był idealny. Dodając zawody mało kto przypisywał im poprawny kod, co sprawiało, że niektóre biegi pokazywały się w kalendarzu z dala od właściwego miejsca ich rozgrywania. Teraz ten problem został wyeliminowany.

Po ostatniej aktualizacji lokalizacja dodawanych imprez, treningów i wydarzeń opierać się będzie na dokładnym określeniu miejsca przez użytkownika. Nie będzie konieczności wprowadzania kodu pocztowego.

Dodając zawody, trening lub wydarzenie użytkownik będzie teraz wybierał jedynie kraj, miasto i ulicę (pole nieobowiązkowe), a także będzie mógł samemu określić dokładną lokalizację za pomocą znacznika nanoszonego na minimapkę.

edycja_mapa.png

Przypomnijmy, że aby dodać imprezę, trening lub wydarzenie do kalendarza należy założyć konto w serwisie kalendarzbiegowy.pl (tutaj). Zarejestrowani i zalogowani użytkownicy mają możliwość dodawania imprez za pomocą przycisku umieszczonego w górnym menu (nowe zawody dodasz tutaj). Istnieje także możliwość edytowania już istniejących imprez, treningów i wydarzeń. Aby to zrobić należy wejść na stronę danych zawodów i kliknąć przycisk Zostań redaktorem umieszczony pod nagłówkiem w sekcji Redaktorzy, a następnie (po zaakceptowaniu zgłoszenia przez administratora) ponownie wejść na stronę tych zawodów i przejść na strony edycyjne za pomocą przycisku Edytuj, także zlokalizowanego w sekcji Redaktorzy.

W samym widoku mapy (dostępnym np. tutaj dla imprez organizowanych w dniach 15-21 czerwca) również wprowadziliśmy kilka zmian. Przede wszystkim w przypadku imprez organizowanych w tym samym miejscu nie pojawia się już tylko jeden znacznik z informacją o jednym biegu a rozwijana lista z kilkoma najbliższymi imprezami.

lokalizacja_wyszukiwarka.pngDodatkowo wprowadziliśmy wyróżnienie kolorem – niebieski dla zawodów, zielony dla treningów i czerwony dla wydarzeń (przykład można zobaczyć na grafice umieszczonej nad artykułem).

Poza metodą dodawania lokalizacji oraz prezentacją na mapie zmieniła się także wyszukiwarka. Od teraz odnajdywanie imprez w okolicy będzie polegało na określeniu miasta oraz odległości od miasta (w kilometrach). Zrezygnowaliśmy z określania lokalizacji za pomocą kodu i odległości od kodu.

Screen z wyszukiwarki dostępny jest po prawej stronie.

Na koniec warto też wspomnieć o tym, że teraz daną imprezę, trening lub wydarzenie będzie można łatwo zlokalizować na mapie za pomocą linku umieszczonego w zakładce informacje w sekcji miejsce.

Mamy nadzieję, że wprowadzone zmiany ułatwią wam korzystanie z kalendarza. Jeżeli macie jakieś uwagi zachęcamy was do zostawienia komentarza pod tym artykułem.

Możliwość komentowania została wyłączona.