22 czerwca 2011 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Linia sportowych staników Nike Victory Bra – szukamy testerek


Nike wyprodukowało nową serię sportowej odzieży a zwłaszcza nową linię sportowych staników –  Nike Victory Bra. Do pracy przy jej promocji zatrudniono światowej sławy fotografa Annę Leibowitz i międzynarodową grupkę zawodniczek z różnych dyscyplin sportu.

dziewczyny bra 540

 

Staniki z linii Nike Victory Bra opracowano z myślą o zapewnieniu kobietom wsparcia niezależnie od uprawianej dyscypliny i noszonego rozmiaru. Każda kobieta jest inna – podobnie jak uprawiane sporty i współczynnik ich intensywności – w przypadku jogi wynosi on 1,0 x waga ciała, w przypadku biegania – 2,5 x, a w przypadku cheerleadingu – aż 10,5 x. W związku z tym staniki muszą zapewniać kobietom różne poziomy wsparcia.

Na tym właśnie koncentrował się zespół projektantów Nike Apparel Innovation. Najpierw naukowcy zebrali opinie kilkuset kobiet z całego świata i zdecydowali się zachować ulubioną przez kobiety uniwersalną sylwetkę – racer-back z zaokrąglonym dekoltem. Sylwetka ta stanowiła podstawę serii Nike Victory Bra. Każdy element zaprojektowano jednak od nowa, dbając o to, by staniki były mocniejsze i lżejsze oraz zapewniały lepsze oddychanie i wsparcie.

W produktach zastosowano techniczne innowacje w odniesieniu do usztywnień, typu nici i szwów, warstw materiału, wykończenia i lżejszej konstrukcji, a do skutecznego odprowadzania wilgoci użyto znanej już technologii Nike Dri-FIT. Każda z kilku wersji staników w kolekcji Nike Victory Bra została opracowana anatomicznie w ten sposób, by odciągać wilgoć szczególnie na plecach i chronić przed obtarciami na klatce piersiowej. Niezależnie od długości i intensywności treningu oraz budowy ciała każda kobieta znajdzie dla siebie odpowiedni stanik sportowy z serii Nike Victory Bra obejmujący trzy fasony o różnych poziomach wsparcia – od ściskających (typu compression) do w pełni regulowanych, z obejmującymi miseczkami (typu encapsulation).


X Bra

Nike Victory Adjust X Bra
Regulowane paski i taśma pod biustem oraz nowoczesne, niskoprofilowe usztywnienia umożliwiają ukierunkowane wsparcie. Fason X-back ma mesh (siateczkowy materiał) umieszczony w kluczowych strefach w celu odprowadzania potu oraz zmniejszenia wagi i wzmocnienia stanika. Innowacyjne, profilowane wsparcie pod biustem zmniejsza wagę i przylega do ciała. Dzięki różnym rozmiarom profilowanych miseczek, które otaczają i stabilizują, stanik Nike Victory Adjust X Bra zapewnia najlepsze wsparcie oraz sylwetkę. Dla kobiet noszących większe rozmiary i uprawiających bardziej intensywne dyscypliny dostępna jest również wersja U-back.

definition
Definition Bra

Nike Victory Definition Bra
Profilowana tkanina zapewnia wsparcie osobno przez każdą z miseczek, gwarantując również pełną dyskrecję i doskonałą sylwetkę. Fason ten wspaniale sprawdza się z większymi miseczkami. Ma lepsze wsparcie pionowe i po bokach, a także lepiej odprowadza wilgoć. Ten stanik o kroju racer-back z meshu wygodnie wkłada się przez głowę, a sam mesh umożliwia skórze oddychanie.

contour
Contour Bra

Nike Victory Contour Bra
Ten stanik zapewnia wsparcie na dwa sposoby – dzięki dwóm warstwom dociskającego materiału oraz unoszącemu szwowi pod biustem. Z tyłu zastosowano materiały wentylujące, aby zwiększyć komfort termiczny, obieg powietrza i odprowadzanie wilgoci. Niskoprofilowa, elastyczna taśma pod biustem w kształcie litery Y jest wykonana z lżejszych materiałów, zwiększa suchość od strony skóry i zmniejsza otarcia.

Produkty Nike Victory Bra dostępne będą od 20 czerwca w głównych sklepach z ofertą produktów Nike.

Dołącz do fanów Nike Running Poland w serwisie Facebook!
WWW.FACEBOOK.COM/NIKERUNNINGPOLAND

Dla trzech dziewczyn mamy propozycję. Wypełnijcie poniższą ankietę oraz przyślijcie krótkiego maila (nie więcej niż 1000 znaków) na adres: konkursy@bieganie.pl przekonującego nas, że to właśnie WY powinnyście zostać testerkami staników Nike. Trzy z was otrzymają po trzy różne prezentowane wyżej staniki z najnowszej kolekcji Nike. Interesuje nas przede wszystkim to, czy jesteście w stanie ciekawie opisać swoje wrażenia z testu, który następnie ukaże się na bieganie.pl