4 października 2011 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Już niedługo nowy Garmin – Forerunner 910XT


Forerunner 910XT (nawiązujący wyglądem i funkcjonalnością do modelu 310 XT) pozwala na monitorowanie przepłyniętego dystansu, prędkości/tempa, wysokości czy wartości tętna podczas biegania lub jazdy na rowerze. Urządzenie, wyposażone jest m.in. w barometryczny wysokościomierz. Ponadto wbudowana bateria zapewnia do 20 godzin pracy.

 

Miernik pływacki
Najnowszy produkt Garmin zapewnia wodoodporność do 50 metrów i jest pierwszym, wielofunkcyjnym zegarkiem dla sportowców, który jest w stanie dokonać dokładnych pomiarów przepłyniętego dystansu, efektywności oraz tempa pływania. Dodatkowo 910XT umożliwia wyliczenie punktacji SWOLF – czasu przepłynięcia pojedynczej długości basenu oraz cykli ruchów wykonanych rękoma na tym dystansie. Im niższy wynik SWOLF, tym lepsza efektywność pływania. Na otwartych zbiornikach wodnych urządzenie Garmina oferuje funkcje rejestrowania przepłyniętej trasy, co pozwala później na prześledzenie dokonań za pomocą mapy w serwisie Garmin Connect.

Elastyczność i funkcjonalność
Za sprawą elastycznego zapięcia szybko i bez najmniejszych problemów zamontujemy Forerunnera 910XT zarówno na ramie roweru jak i na przegubie dłoni. Ponadto naciśnięcie jednego przycisku pozwala na płynne przełączenie zegarka z trybu pływackiego na rowerowy, co zostaje również odnotowane w specjalnym logu. Rozwiązanie takie umożliwia dokładną analizę poszczególnych etapów danej trasy – od startu aż do mety, co z całą pewnością docenią triathloniści.

Monitorowanie efektywności treningu
Forerunner 910XT umożliwia zaprogramowanie alarmów dźwiękowych i wibracyjnych, które będą powiadamiały o przyśpieszonym tętnie, zwiększonym tempie czy przebytym, określonym dystansie. Ponadto funkcja efektywności treningu, wykorzystująca monitor pracy serca, pozwala na dokładne przeanalizowanie obciążenia organizmu w trakcie wysiłku. Forerunner po wprowadzeniu odpowiednich danych przez użytkownika gwarantuje śledzenie efektywności danej sesji rowerowej lub biegowej.

Bezprzewodowa komunikacja
Forerunner 910XT, podobnie jak dostępne na rynku produkty Garmina przeznaczone dla sportowców, umożliwia bezprzewodową wymianę danych i synchronizację z miernikami mocy, monitorami pracy serca i innymi urządzeniami zapewniającymi wsparcie dla technologii ANT+. Forerunner 910XT będzie również w pełni kompatybilny z innowacyjnym miernikiem mocy dla rowerzystów Garmin Vector.

Zgodnie z przyjętymi planami Forerunner 910XT ma trafić do sprzedaży w Polsce w połowie listopada 2011 w sugerowanej cenie brutto wynoszącej 399 euro.

Możliwość komentowania została wyłączona.