New Balance 1080v12
 
4 października 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Rekordowy Bieg Trzech Kopców zakończył cykl Salomona


Ostatnie zawody w tym roku z cyklu Salomon Trail Running  zakończyły się rekordowo. W Biegu Trzech Kopców 2 października w Krakowie wystartowało 1020 osób, a do mety 13km trasy dotarło 969 z nich. Tym samym w czteroletniej historii imprezy ta była zdecydowanie najbardziej liczna. Dopisała też pogoda – w momencie startu było dość chłodno, a słońce wyszło gdy pierwsi zawodnicy docierali na metę. Padł też rekord trasy: zwycięzca Dariusz Kruczkowski potrzebował na pokonanie dystansu spod Kopca Krakusa do Kopca Piłsudskiego zaledwie 40 minut 32 sekund! Zawodnik ze Szklarskiej Poręby wyprzedził Ukraińca Siergieja Fiskowicza (41:11) i Andrzeja Lachowskiego z zespołu Salomon Suunto (41:41 – czasy netto). Pełne wyniki znajdują się na blogu www.salomonrunning.com/pl

1B1

Pierwsza z kobiet Alena Berasniowa z Białorusi miała 18. czas w klasyfikacji generalnej (47:24), na metę przybiegła przed Lilią Fiskowicz z Mołdawii (47:38) i Agnieszką Cader z Zabierzowa (49:26). Natomiast na zakończeniu małą sensację i gromkie brawa zebrał najstarszy uczestnik zawodów, Włoch Givoanni Emili, który pokonał trasę w 1:29:45. Giovanni startuje w krakowskim biegu od pierwszej edycji i wydaje się, że przyszłoroczne 80 urodziny nie przeszkodzą mu w wystartowaniu po raz szósty.

1B

Tradycyjnie spośród wszystkich startujących wylosowano biegowe nagrody  od sponsora głównego, w tym pulsometr Suunto, a każdy uczestnik otrzymał od organizatorów możliwość relaksacyjnej kąpieli na basenie.

Cykl Salomon Trail Running w 2011 roku obejmował 9. imprez biegowych, część rozgrywano w miejskich parkach, min. Warsaw Trail Running na Kabatach, Malta Trail Running w Poznaniu czy właśnie Kraków. Ale większość zawodów przeprowadzona została w górach, a w skład cyklu weszły tak znane jak Bieg Rzeźnika w Bieszczadach, Maraton Gór Stołowych, Bieg górski Żar czy Maraton Gorce oraz z zupełnie kategorii, nietypowy  Bieg po Plaży w Jarosławcu. W przyszłym roku cykl biegów w terenie na pewno się odbędzie, a lista zawodów i system rankingowy, którego w tym roku nie było, zostaną ogłoszone wczesną zimą 2012 roku.

Zdjęcia (te z Krakowa pojawią się w środę) ze wszystkich edycji oraz informacje o cyklu na www.trailrunning.pl . Do zobaczenia wiosną!