9 sierpnia 2012 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

GT-2170 – Nowa odsłona najlepszego buta biegowego 2011 według Runner’s World


GEL-2170 to niezawodne, doskonale amortyzujące obuwie idealne na dłuższe wybiegania. Model ten oferuje doskonałą amortyzacja w czasie dłuższych biegów treningowych. Idealny dla biegaczy-pronatorów.

gtGT-2170 jest kontynuatorem modelu GT-2160 – zdobywcy tytułu najlepszego buta świata w plebiscycie Runner’s World International Editor’s Choice 2011.

Przypomnijmy, że model GT-2160 został wybrany został przez jury złożone z redaktorów magazynu „Runner’s World” z 15 państw, w których magazyn jest publikowany (Australia/Nowa Zelandia, Brazylia, Francja, Niemcy, Włochy, Meksyk, Holandia/Belgia, Filipiny, Polska, Republika Południowej Afryki. Hiszpania, Szwecja, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone).

Według Runner’s World, „GT-2160 dostarcza niezwykłej kombinacji jakości i komfortu”. Testerzy laboratorium Runner’s World ocenili również, że „to dobrze zbalansowane obuwie – wystarczająco miękki dla pięty i śródstopia, ale nie gąbczasty – doskonały na długie treningi i do biegania maratonów”.

GT-2170 zbudowany jest na tym sukcesie: to lekki model dostarczający imponującego komfortu , doskonale dopasowujący się do stóp biegaczy-pronatorów.

Ta edycja charakteryzuje się wykorzystaniem technologii Full Length Guidance Line. Linia biegnąca wzdłuż podeszwy naturalnie sprawia, że cykl przetaczania stopy jest  bardziej efektywny, a w rezultacie bieg staje się dużo bardziej wydajny.

Podeszwa środkowa z tworzywa Solyte wzbogacona została o podwójną gęstość, aby udoskonalić wyczucie podloża w przodostopiu.

Nowy jest również system Discrete Eyestay Construction w cholewce. Dzięki niemu obuwie stwarza spersonalizowane dopasowanie do twojej stopy i redukuje ryzyko podrażnień.  GT-2170 to niezawodne, doskonale amortyzujące obuwie, idealne na dłuższe wybiegania.

Sugerowana cena detaliczna – 499 PLN