New Balance 1080v12
 
30 listopada 2009 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

ENDOMONDO – czyli Światowe Endorfiny


Od jakiegoś czasu na stronie naszego serwisu widzicie informację czy reklamę dotyczącą projektu RUN for Hopenhagen.

Jest to idea związana z konferencję klimatyczną, która odbędzie się w Kopenhadze w dniach 7-18 grudnia. Oficjalna strona internetowa konferencji.

Piotr Długosielski, ENDOMONDO: "Run for Hopenhagen" jest symboliczną akcją, w której udział mogą wziąć biegacze z całego świata. Każdy kilometr, który przebiegniesz w okresie 23 października – 31 grudnia 2009 może mieć dodatkową wartość.
Przekazując symbolicznie kilometry w akcji „Run for Hopenhagen“ pokazujesz, że w jakiś sposób zależy Ci na przyszłości naszej planety.
Miejmy nadzieję, że podczas grudniowej Konferencji Klimatycznej w Kopenhadze, będzie to także jakiś sygnał dla polityków ze 192 krajów.
Jedyne, czego potrzebujesz, to para butów biegowych oraz komputer z dostępem do internetu. Zarejestruj się na oficjalnej stronie runforhopenhagen.org lub endomondo.com i za każdym razem zapisuj przebiegnięty dystans ręcznie lub automatycznie, korzystając z telefonu/zegarka z GPS oraz aplikacji Endomondo Tracker."

endomondo_screen.jpgPrzy okazji – chcielibyśmy zwrócić uwagę na nowo powstały, duński serwis internetowy ENDOMONDO (nazwa od ENDO – endorfiny – MONDO – świat). Jest to serwis, którego ideą jest rejestrowanie treningu biegowego, rowerowego czy jakiegokolwiek innego związanego z przemieszczaniem się przy pomocy telefonu komórkowego. Ci z was, którzy znają serwis Nokia Sports Tracker wiedzą pewnie o co chodzi. Czym różni się ENDOMONDO od Nokia Sports Tracker? Podstawowa różnica jest taka – że ENDOMONDO może współpracować z każdym rodzajem telefonu wyposażonego w funkcje GPS, nie tylko marki NOKIA a także z urządzeniami GARMINa. Na załączonym ekranie widoczny jest zaimportowany z GARMINA trening,  ten sam, który prezentowany jest w teście Forerunnera310.

W ENDOMONDO w funkcji LIVE MAP powinniśmy móc niedługo obserwować także treningi w czasie rzeczywistym wszystkich użytkowników serwisu, tak jak jest to już możliwe na NOKIA SPORTS TRACKER.

Z naszych informacji wynika, że trwają prace nad wspólnym przedsięwzięciem ENDOMONDO i akcją PUMA z Biegiem Miast.

endomondo_540.gif