New Balance 1080v12
 
6 listopada 2013 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Czas na XXV Bieg Niepodległości. Będzie się działo!


ASICS jest sponsorem technicznym XXV Biegu Niepodległości w Warszawie, o którym już dzisiaj można powiedzieć, że będzie rekordowy.  Mimo, że limit miejsc startowych na ten bieg został zwiększony do 12 000, rejestracja trwała zaledwie 32 godziny, a w pierwsze 10 minut zapisało się 1090 osób! Wśród faworytów do zwycięstwa w tym wyjątkowym biegu znajdują się ambasadorzy ASICS – Arkadiusz Gardzielewski oraz Paweł i Olga Ochal.

IMG_6170.JPG
    Start 24. Biegu Niepodległości

W tym roku ASICS wspiera sprzętowo wszystkie biegi wchodzące w skład warszawskiej Triady Biegowej. 
Cały cykl tradycyjnie rozpoczął się od XXIII. edycji biegu Konstytucji 3 Maja rozgrywanego na dystansie na 5 km, w lipcu biegacze rywalizowali na dwóch dystansach 5 i 10 km podczas XXIII Biegu Powstania Warszawskiego. Teraz czas na ostatni akord biegowego sezonu w Warszawie i na XXV jubileuszową edycję Bieg Niepodległości, który wystartuje 11 listopada o godzinie 11:11 w okolicach skrzyżowania Al. Jana Pawła II i ul. Stawki, z lewej strony jezdni.
W tym roku wystartuje w nim rekordowa liczba 12 000 biegaczy, którzy stojąc na starcie ubrani w białe i czerwone koszulki stworzą gigantyczną flagę Polski. Tradycyjnie biegacze przed wyruszeniem na trasę odśpiewają hymn Polski. 

Trasa biegu prowadzi Al. Jana Pawła II, wiaduktem nad Alejami Jerozolimskimi, ul. Chałubińskiego do Alei Niepodległości. Nawrót na prawą stronę jezdni następuje na wysokości ulicy Rakowieckiej i oznacza półmetek dystansu.  Trasa jest szybka i sprzyja osiąganiu dobrych rezultatów, wielu biegaczy właśnie w tym biegu ustanawia nowe rekordy życiowe na dystansie 10 km. 
16 września wystartował oficjalny cykl treningowy przygotowujący do 25 Biegu Niepodległości,. Treningi prowadzone pod okiem trenera 12tri.pl – Grzegorza Zwierzchonia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem biegaczy. 
W przeddzień startu, 10 listopada 2013, w  Zespole Szkół Licealnych i Ekonomicznych nr 1, ul. Stawki 10 w Warszawie odbędą się wykłady ekspertów, na które zaprasza Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji. 
Będzie można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat właściwej diety biegacza oraz pracy układy krążeniowo-oddechowego. 
16.00-16.45 – Dieta biegacza: mgr Justyna Mizera, od lat przygotowuje sportowców w zakresie diety i suplementacji, jest autorką kilkudziesięciu publikacji z zakresu żywienia. Współpracuje z olimpijczykami, biegaczami, piłkarzami i kolarzami.  
17.00-17.45 – Układ krążeniowo-oddechowy biegacza: dr Krzysztof Mizera, fizjolog sportowy w Centrum OLIMPIAKOS, wykładowca Studium Medycyny Sportowej Carolina Medical Center w Warszawie.
– Warszawski Bieg Niepodległości to jedna z największych imprez biegowych w Polsce. Niesamowite tempo zapisów świadczy o marce, jaką posiada ten bieg. To również najlepszy dowód na dynamicznie rosnącą popularność biegania w naszym kraju. Wszystkie imprezy z cyklu „Zabiegaj o Pamięć” swój niepowtarzalny klimat zawdzięczają połączeniu edukacji historycznej ze sportem. Udział w tych biegach to dla uczestników okazja do zamanifestowania patriotycznej postawy. Wszystkim biegaczom życzymy wspaniałych wrażeń i poprawienia życiowych osiągnięć. – powiedział Daniel Bogacki, Marketing Coordinator, ASICS Polska Sp. z o.o.