10 maja 2010 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Biegaj bezpieczniej – słuchawki airdrives. Konkurs dla czytelników.


airdrives_480main.jpg

Ten tekst ma dwie części – napisaną przez mężczyznę i napisaną przez kobietę.

Część męska:

Wiemy, jak ważną sprawą w przypadku kobiet jest realne bezpieczeństwo oraz odczuwalne bezpieczeństwo. Jednym z elementów podniesienia bezpieczeństwa jest nieizolowanie się od dźwięków świata zewnętrznego poprzez słuchanie muzyki z różnego rodzaju odtwarzaczy mp3.

Jednocześnie trudno jest odbierać paniom (panom też) przyjemność ze słuchania muzyki w trakcie biegania czy wykonywania jakiejkolwiek aktywności na świeżym powietrzu. Są oczywiście dziewczyny, którym całkowita dźwiękowa izolacja zupełnie nie przeszkadza i czują się w każdej sytuacji pewnie. Ale są też takie, które chciałyby słyszeć, co dzieje się za ich plecami. Rozwiązaniem są tutaj słuchawki Aidrives.

Część Kobieca:

Absolutnie nie zgadzam się z tym, że są to
słuchawki wyłącznie dla kobiet, dla mężczyzn biegających po mieście
także.
Czy mężczyźni nie przebiegają przez ulicę? Nie chcą słyszeć
nadjeżdżającego samochodu? To tak jak gdyby przyjąć, że
"odblaski"potrzebne są tylko jednej płci.

Z kilku biegów, które w nich odbyłam, mogę powiedzieć, że trzymają się ucha naprawdę świetnie i zapomina się o ich istnieniu. Mocuje się je na samych uszach, więc jeśli ktoś lubi to nie ma problemu żeby biegać w czapeczce.

Część damsko męska 🙂

Chcecie słuchać muzyki a jednocześnie nie być odciętym od dźwięków wokół nas? Airdrives nie blokują kanału słuchowego, mocuje się je na zewnątrz ucha. Jak podaje producent, zasada działania słuchawek AirDrives polega na tym, iż fale dźwiękowe wydobywające się ze słuchawek odbijają się od małżowiny usznej i wpadają wprost do przewodu słuchowego a dalej do ucha środkowego i wewnętrznego.

Pytanie – jak sprawdza się to w praktyce? Czy jakość dźwięku jest zadowalająca? Czy może przyjemność ze słuchania muzyki spada do zera?

Wszystko zależy od tego, jakie są nasze preferencje. Jeśli jesteśmy audiofilami, nastawionymi na najwyższą, jakość dźwięku a zwłaszcza niskie tony – słuchawki airdrives nie spełnią naszych oczekiwań. Choć poczynając od tonów średnich słyszalność jest już bardzo dobra.

Jeśli tylko, jakość dźwięku nie jest dla nas najwyższym priorytetem a cenimy sobie bezpieczeństwo – słuchawki te sprawdzą się znakomicie. Mają one dodatkowo zamocowany na przewodzie potencjometr pozwalający łatwo i szybko ściszyć muzykę, jeśli tego potrzebujemy.

To naprawdę dobre rozwiązanie dla osób lubiących bieganie z muzyką. Jeśli tylko nie podciągniecie głośności na maksimum słyszycie, co dzieje się wokół, możecie uczestniczyć w rozmowie z biegowym partnerem a jeśli biegniecie samotnie – czujecie się pewniej.

Jak już powiedzieliśmy – nie jest to gadżet audiofilski ale nie o to tutaj chodzi.
Poniżej parametry techniczne, przy czym niskie pasmo przenoszenia dotyczy chyba tylko sytuacji, w której wepchniemy słuchawkę w głąb ucha.

§ Słuchawki stereo: otwarta konstrukcja wokół ucha
§ Regulacja natężenia głosu na kablu
§ Zakres częstotliwości 20-20,000 Hz
§ SPL 98 dB (źródło) 80 dB (ucho wewnętrzne)
§ Impedancja 16 Ω
§ Długość przewodu 1,2 m
§ Pozłacany Jack 3,5’’; kąt 70º
§ Maksymalna moc wejściowa 15 mW
§ Magnes neodymowy (NdFeB)
§ Kompatybilne z: iPod, MP3, PC, odtwarzacz CD i DVD

aidrives uchoUwagi praktyczne

Słuchawki montujemy przeplatając przewód wokół ucha i ściągając nadmiar luzu jak na pokazanym obrazku.

Gdzie kupić? Na stronie www.airdrives.pl lub na www.impakt.com.pl
airdrives ban

FORUM DYSKUSYJNE

Uwaga. Uwaga. Dla czytelników bieganie.pl mamy konkurs.

airdrives 14konk

Szczegółowe informacje o konkursie przekażemy poprzez forum w dniu 13 maja.