10 kwietnia 2014 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

ASICS sponsorem technicznym 13. Cracovia Maraton


Wszystkich sympatyków biegania zapraszamy do udziału w zbliżającym się Cracovia Maraton – jednej z największych imprez biegowych w Polsce. Trzynasta edycja biegu odbędzie się 18 maja 2014 r. Sponsorem technicznym, już po raz czwarty, jest firma ASICS. 

cm056

13. Cracovia Maraton to trzydniowe święto sportu i rekreacji. Pierwszy bieg odbędzie się już w piątek, 16 maja. Będzie to Bieg Nocny na dystansie 10 km. Na 17 maja – dzień poprzedzający właściwy maraton – organizatorzy zaplanowali: IX Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego (na dystansie 4,2 km) oraz Cracovia Maraton na Rolkach (na pełnym dystansie maratońskim), a także szereg biegów na krótszych dystansach. 
Główny bieg na dystansie maratońskim odbędzie się w niedzielę. Zgodnie z hasłem przewodnim biegu – „Z historią w tle” – trasę poprowadzono przez najpiękniejsze okolice starej zabudowy Krakowa. 
Ubiegłoroczną edycję biegu głównego ukończyło 4419 zawodników. Dzięki temu wynikowi Cracovia Maraton awansował na 70. pozycję rankingu Światowego Stowarzyszenia Biegów Ulicznych (ARRS) – tworzonego na podstawie liczby uczestników ulicznych biegów na całym świecie. 
Jako sponsor techniczny ASICS przeznaczy nagrody dla najlepszych biegaczy oraz sprzęt sportowy dla organizatorów.
Jednym z wydarzeń towarzyszących imprezie będą targi Expo 13. Cracovia Maraton. Odbędą się one w dniach 15-17 maja na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana pod trybuną wschodnią. Jednym z wystawców będzie firma ASICS. Odwiedzający stoisko będą mogli nie tylko zakupić sprzęt sportowy z kolekcji biegowej ASICS wiosna-lato 2014, ale też spotkać ambasadorów marki – Olgę i Pawła Ochalów. 18 maja, w dniu maratonu, stoisko firmy ASICS przeniesie się na krakowski Rynek Główny – do miasteczka imprezy, zlokalizowanego w okolicy linii startu i mety 13. Cracovia Maraton.

Możliwość komentowania została wyłączona.