8 kwietnia 2013 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

ASICS sponsorem technicznym 12. Cracovia Maraton


Cracovia Marathon fot Arkadiusz Gmurczyk
fot. Arkadiusz Gmurczyk


Firma ASICS została sponsorem technicznym 12. Cracovia Maraton, który odbędzie się 28 kwietnia. W ramach wsparcia przekaże nagrody dla najlepszych biegaczy oraz sprzęt sportowy dla organizatorów. Bieg na dystansie 42,195km zostanie poprowadzony przez najpiękniejsze zakątki starego Krakowa pod hasłem „Z historią w tle”. Biegaczom w przygotowaniach do startu w tym maratonie może pomóc aplikacja treningowa „MY ASICS”. 

Cracovia Maraton to jedna z największych imprez biegowych w Polsce. Bieg znajduje się również w pierwszej „100” światowych maratonów. Liczba jego uczestników systematycznie rośnie. Pierwszy Cracovia Maraton zgromadził na starcie ponad 900 zawodników, a w 10., jubileuszowej edycji pobiegło już 3400 biegaczy. Aktualnie na liście startowej 12. Cracovia Maraton znajduje się już prawie 6000 osób i zanosi się na rekord frekwencji. 
Od 2011 roku Cracovia Maraton znajduje się w grupie najlepszych biegów na dystansie 42,195km, które wspiera ASICS. 

Cracovia Marathon fot Mateusz Chwajo ZIS

fot. Mateusz Chwajoł

Cieszymy się, że od trzech lat możemy wspierać tak wyjątkowy bieg, jak Cracovia Maraton. Niezwykła trasa, profesjonalna organizacja i sportowa atmosfera to cechy, z których ten bieg jest znany w Polsce i na świecie. Mam nadzieję, że maratończycy, którzy na ulicach Krakowa zmierzą się z dystansem 42,195km pokonają swoje słabości i zwycięscy dobiegną do mety. ASICS chętnie pomoże w osiągnięciu najlepszych celów w bieganiu. Już dzisiaj zapraszam do wypróbowania naszej aplikacji treningowej „MY ASICS”, która może ułatwić biegaczom ich drogę do doskonałości – powiedziała Tanja Stanković-Lipnicka, Marketing Manager, ASICS Polska.
W 2013 roku ASICS koncentruje się na ścieżce rozwoju sportowców, poznawaniu przez nich swoich mocnych i słabych stron oraz samodoskonaleniu. Firma prowadzi kampanię „Journey of Improvement” /”Droga do Doskonałości”/, której celem jest inspirowanie sportowców do osiągania jeszcze lepszych wyników. W kampanii biorą udział znani sportowcy .in. Mistrz Europy w sprincie – Christophe Lemaitre, Mistrzyni Świata w Triathlonie – Helen Jenkins oraz francuska gwiazda tenisa – Gaela Monfils. Są oni bohaterami inspirujących filmów, które można obejrzeć na kanale YouTube firmy ASICS.

Cracovia Marathon 2 fot Mateusz Chwajo ZIS

fot. Mateusz Chwajoł

Cracovia Maraton to dwudniowe święto sportu i rekreacji. Dzień przed biegiem głównym odbywają się między innymi Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego (4,2 km) oraz Cracovia Maraton na Rolkach – na pełnym dystansie maratońskim. W obu przypadkach trasa prowadzi wokół Błoń Krakowskich.  Od obecnej edycji Cracovia Maraton, w przeddzień rywalizacji na dystansie 42 km 195 m organizowane będą również: bieg śniadaniowy, bieg par, biegi rodzinne, bieg o puchar  Radia RMF FM, a dla najmłodszych zabawy sportowe. 
Z przyjemnością współpracujemy z firmą ASICS przy organizacji największej imprezy biegowej w naszym mieście i jednego z największych wydarzeń tego typu w Polsce – Cracovia Maraton. Mając wsparcie tak uznanego w środowisku biegaczy sponsora technicznego, możemy rozwijać naszą imprezę i stale podnosić jej poziom sportowy oraz organizacyjny. Cieszymy się, że wspólnie możemy tworzyć zawody słynące ze wspaniałej atmosfery, najpopularniejsze ze wszystkich w naszym kraju wśród gości z zagranicy. – powiedziała Urszula Filipowicz, Zastępca Dyrektora ds. Organizacji Imprez Sportowych i Pozyskiwania Funduszy,  Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie – Organizator Cracovia Maraton.
Począwszy od 2002 roku, w dziesięciu poprzednich edycjach Cracovia Maraton udział wzięło 1710 zagranicznych biegaczy z 55 krajów, a tylko w ubiegłym roku wystartowało 458 osób z zagranicy, reprezentujących 43 kraje. Od pierwszej edycji w Cracovia Maraton biorą udział niepełnosprawni maratończycy. Krakowski Maraton Równych Szans wyróżnia się pod względem udziału osób niepełnosprawnych i to nie tylko w skali kraju, ale i światowej. W 11. edycji imprezy wystartowało ponad 100 takich zawodników.  
W 2012 roku ponad 10.000 ludzi odwiedziło miasteczko maratońskie i było aktywnie zaangażowanych w kibicowanie. Imprezie towarzyszą trzydniowe targi EXPO.