New Balance 1080v12
 
25 maja 2012 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

ASICS Polska PRO TEAM faworytem Maratonu Sztafet Accreo EKIDEN 2012


Już w najbliższą niedzielę, 27 maja na Kępie Potockiej w Warszawie odbędzie się ósma edycja Accreo EKIDEN – Maratonu Sztafet. Faworytem imprezy jest ASICS Polska PRO TEAM, który wystartuje w mocnym składzie. Wśród członków zespołu jest m.in. Marcin Chabowski, który w lipcu będzie reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, Arkadiusz Gardzielewski – zwycięzca tegorocznego 7. Półmaratonu Warszawskiego a ponadto Paweł Ochal, Artur Kozłowski, Michał Kaczmarek i Marcin Fehlau.

ekiden2011 1
(foto: maratonczyk.pl)

Accreo EKIDEN to rywalizacja sześcioosobowych sztafet. Każda z drużyn łącznie pokonuje dystans równy długości maratonu. Pierwszy zawodnik pokonuje odcinek 7,195 km, dwaj następni 10 km, a trzej kolejni – po 5 km. Razem – 42,195 km.

Zawody odbędą się na terenie Kępy Potockiej w Warszawie, w ubiegłym roku biegacze rywalizowali na Polu Mokotowskim. Podobnie jak w 2011 roku organizatorzy zdecydowali się podzielić imprezę na 2 tury. Pierwsi biegacze ruszą na trasę o godzinie 9:00, natomiast start drugiej tury nastąpi o godzinie 14:00. Drużyna ASICS Polska PRO TEAM w składzie Marcin Chabowski, Arkadiusz Gardzielewski, Paweł Ochal, Artur Kozłowski, Michał Kaczmarek i Marcin Fehlau pobiegnie w drugiej turze.

Impreza organizowana przez Fundację Maraton Warszawski cieszy się ogromnym powodzeniem, w tegorocznych zawodach planuje start 350 drużyn. W biegu weźmie udział również ekipa ASICS Polska TEAM złożona z pracowników firmy ASICS.

W ubiegłym roku sztafeta ASICS TEAM złożona z czołowych polskich biegaczy pobiegła najszybciej spośród 300 drużyn rywalizujących w tych zawodach zwyciężając siódmą edycję Accreo EKIDEN z czasem 2:11:24.