11 marca 2011 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

ASICS nowa generacja GEL-Kayano 17


ASICS nadal na pierwszym miejscu z nową generacją GEL-Kayano 17

Tej wiosny ASICS wprowadza 17. generację wielokrotnie nagradzanego* obuwia do biegania GEL-Kayano. Potwierdzając czołową pozycję firmy wśród marek obuwia do biegania wyczynowego, najnowszy model posiada kilka najnowocześniejszych technologii, które tworzą obuwie do biegania ze strukturą amortyzacyjną gwarantujące większą wydajność, doskonałe dopasowanie i niezwykłą wygodę.

Od swojego debiutu w 1994 r. GEL-Kayano jest najlepszym obuwiem ASICS do biegania długodystansowego dla nadpronatorów, a jednocześnie ulubieńcem biegaczy i osób trenujących na siłowni. Z każdą ewolucją GEL-Kayano ASICS zapewnia, że nowe właściwości nadal gwarantują najlepszą amortyzację i stabilność, jakich oczekują użytkownicy Kayano.

a but 1

Doskonały każdy krok
Firma ASICS unowocześniła rewolucyjną technologię Guidance Line poprzez zastosowanie jej na całej długości podeszwy dla stworzenia pełniejszej wersji.W sezonie Wiosna-Lato 2011 firma zmienia także umiejscowienie Guidance Line w kategorii do biegania w celu zapewnienia płynnego, niezwykle gładkiego i wydajnego przejścia przez wszystkie trzy fazy chodu poprzez dopasowanie do konkretnego modelu.

Dzięki zastosowaniu pionowego kroju Flex Groove, który wygina się bardziej ku bocznej stronie buta w podeszwie środkowej, Guidance Line w GEL-Kayano 17 zapewnia idealną linię progresji dla łagodnych i średnich nadpronatorów. Nowa linia podnosi wydajność biegu, gdyż ‘kieruje’ stopą dla utrzymania stałej linii progresji od początkowego kontaktu do oderwania od podłoża, i pomaga stopie osiągnąć najlepszą pozycję odbicia. Opóźnia to wystąpienie zmęczenia mięśni i zmniejsza ryzyko urazów.

Maksymalna amortyzacja i minimalny ciężar
Gwarancję optymalnej wygody i amortyzacji w GEL-Kayano 17 stanowią nowe wkładki X-40 ComforDry Sockliner i lekka podeszwa zewnętrzna AHAR.

Wkładka X-40 ComforDry Sockliner firmy ASICS jest o 40% trwalsza i zapewnia o 40% lepsze odbicie. Dodatkowe atuty to oddychalność, odprowadzanie wilgoci, właściwości antybakteryjne i krój dopasowany do płci.

Nowa, o 20% lżejsza podeszwa zewnętrzna AHAR nie tylko redukuje całkowitą masę GEL-Kayano, ale także zapewnia lepszą amortyzację, trwałość i użytkowanie.

a but 3

But jak ulał za każdym razem
Unowocześniony system Personal Heel Fit (P.H.F) zawiera konstrukcję ze specjalnej 7-mm pianki na środkowej i bocznych stronach buta, która dzięki swej sprężystości doskonale dopasowuje się do stopy. Gwarantuje to idealne dopasowanie, mniejszy poślizg stopy i większą wygodę. Ponadto pianka P.H.F wraca do pierwotnego kształtu po każdym użyciu, co daje uczucie ‘nowego buta’ przy każdym założeniu.

Kolejną zaletą obuwia rozwiniętą do pełnej wersji jest materiał dual SoLyte. Dzięki zastosowaniu na całej długości podeszwy po raz pierwszy, ten nowy, lekki i wytrzymały materiał poprawia uczucie komfortu, wygodę i amortyzację. Spoisty Solyte 55 utwardza piętę, przez co zwiększa sztywność i daje niezawodną stabilność, natomiast gęstość Solyte 45 w przodostopiu zapewnia świetną amortyzację, elastyczność i większą wygodę.

Nietypowe właściwości dla nietypowych potrzeb
Technologie ASICS uwzględniające różnice płci dotyczą konkretnych kwestii, takich jak problemy fizyczne i specyficzne urazy, które dotykają kobiety podczas zmiany poziomu hormonów. Jednym z przykładów jest fakt, że w okresach wysokiej ilości estrogenu ścięgna kobiet są luźniejsze, co w przypadku braku odpowiedniego traktowania prowadzi do liczniejszych urazów, takich jak uraz ścięgna Achillesa, kolana lub dolnego odcinka pleców. W obuwiu GEL-Kayano 17 zastosowano kilka technologii uwzględniających różnice płci, dzięki czemu można łatwiej poradzić sobie z tymi problemami i podnieść bezpieczeństwo biegania u kobiet w tych okresach.

a but 2

Umieszczony w tylnej części buta system ASICS PLUS3 zmniejsza obciążenie ścięgna Achillesa poprzez zwiększenie kąta nachylenia podeszwy środkowej do pięty o 3 mm. Ta mała zmiana pomaga zmniejszyć ewentualne napięcie i minimalizuje ryzyko urazu. Natomiast z przodu buta system amortyzacji przodostopia ASICS uwzględniający różnice płci podnosi jakość biegu u kobiet, ponieważ zapewnia uczucie amortyzacji przodostopia. Materiał SoLyte  o mniejszej gęstości umieszczony w przodostopiu w obuwiu damskim (48 stopni w porównaniu z 53 w obuwiu męskim) zapewnia biegaczkom lepszą amortyzację, skuteczniejsze pochłanianie wstrząsów i lepsze odbicie.

W tym sezonie GEL-Kayano 17 jest dostępny w wersji wąskiej 2A i standardowej B dla kobiet oraz standardowej D dla mężczyzn.

*(GEL-Kayano 15 otrzymał od Runner’s World nagrodę Obuwia Roku 2009; GEL-Kayano 14 otrzymał od Runner’s World nagrodę Obuwia Roku 2008.)

Dodatkowe zalety: asymetryczny system sznurowania; dyskretne otwory na sznurówki; Biomorphic Fit; wymienna wkładka, odblaski 3M, podeszwa środkowa z Solyte, system wsparcia DuoMax, uwzględniający różnice płci system Space Trusstic; uwzględniający różnice płci system Soft Top DuoMax; DuraSponge.

www.asics.com

Możliwość komentowania została wyłączona.