14 lipca 2017 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

ASICS GEL-FujiRado


ASICS wprowadza na rynek nowy model trailowy o nazwie FujiRado. To połączenie najlepszych technologii oraz innowacyjnego systemu wiązania Boa System, który gwarantuje świetne dopasowanie, bezpieczeństwo oraz komfort – niespotykany do tej pory w takiej formie w ASICS.

Po raz pierwszy ASICS zdecydował się na zastosowanie technologii Boa System w swoich butach trailowych. Nowa technologia pozwala na bardziej precyzyjne dopasowanie cholewki buta do stopy, dzięki czemu zyskujemy bardziej pewny i stabilny krok, tak istotny w trakcie treningów na nierównej nawierzchni.

fujirado 1

GEL-FujiRado to owoc niemal 2letniej pracy zespołów ASICS oraz Boa System.

Boa System to w praktyce wykonane z nierdzewnej stali sznurowadła odporne na warunki atmosferyczne. System regulowany jest za pomocą pokrętła, które można obsługiwać jedną ręką. Skuteczne i mocne zapięcie pozwala zapomnieć o problemach z rozwiązującymi się butami.

Główne zalety?

– Zewnętrzne syntetyczne panele, perfekcyjnie oplatające i stabilizujące stopę po zawiązaniu.
– Cholewka MONO-SOCK®, która konstrukcją przypomina skarpetkę. Chroni stopę przed elementami z zewnątrz  (np. kamykami) oraz dodatkowo stabilizuje stopę.
– Mocno obudowana cholewka z elementami wykonanymi z syntetycznej skóry.
Boa System, minimalizujący ryzyko obtarć stopy, gwarantujący świetne dopasowanie cholewki.
– Podeszwa środkowa wykonana z pianki SpEVA oraz ukrytą pod piętą wkładką GEL™.
– Agresywny bieżnik o asymetrycznej konstrukcji, który zapewnia świetną przyczepność podczas podbiegów oraz gwarantuje pewny krok przy dynamicznych zbiegach.   

fujirado 2

Możliwość komentowania została wyłączona.