New Balance 1080v12
 
28 lutego 2012 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Asics 33: Nowatorskie doznanie w biegu naturalnym


ASICS WPROWADZA NA RYNEK NOWĄ KOLEKCJĘ LEKKICH BUTÓW
DO BIEGANIA NATURALNEGO
Z TECHNOLOGIĄ WSPOMAGANIA WSPOMAGANIA KROKU BIEGOWEGO

W listopadzie 2011 r. w Europie zostanie wprowadzona na rynek kolekcja lekkiego obuwia ASICS 33, dostarczająca użytkownikom nowych doznań. Kolekcja 33 jest nowym dodatkiem do wyczynowej serii obuwia ASICS. Obejmuje ona obuwie sportowe, które oferuje użytkownikom ochronę i wsparcie dla stóp, elastyczność i komfort, przy małej wadze i mniej rozbudowanej strukturze.

Obuwie to zaprojektowano tak, aby zapewnić wydajność biegu na wszystkich jego fazach. Opracowana przez ASICS Guidance Line, wyposażona w widoczny, pionowy giętki rowek, pomaga w naturalnym przetaczaniu stopy, od kontaktu pięty z podłożem przez odbicie ze śródstopia i przyczynia się do tego, że stopa porusza się w sposób naturalny.

Buty z kolekcji ASICS 33 mają też nowatorski, wykonany z jednej kształtki element Propulsion Trusstic™. Współdziała on z rozcięgnem podeszwowym uwydatniając naturalny mechanizm dźwigniowy stopy, naśladując funkcje powięzi podeszwy i dając impuls krokom użytkownika. Daje to efekt wspomagania rozcięgna podeszwowego, w tej fazie kroku, w której przetacza on stopę z jej środka ku jej przedniej części, dodając biegowi energii i umożliwiając biegaczowi osiągnięcie jeszcze większej wydajności.

Dla ochrony stopy w całym cyklu wykonywanych kroków, między wierzchnią a spodnią warstwą środkowej części podeszwy umieszczono amortyzator żelowy. Swoje funkcje pełni on w połączeniu z elastycznymi, głębokimi rowkami w przedniej części stopy, które umożliwiają ruch elementów podeszwy, odzwierciedlając naturalny ruch stopy, dzięki czemu buty te są nadzwyczaj wygodne.

Cechą butów z serii 33 jest również system ich indywidualnego dopasowania do pięty użytkownika – Personal Heel Fit (P.H.F.), w którym do ukształtowania zapiętka buta zastosowano piankę, co znacznie zwiększa ich wygodę.

Simon Bartold – konsultant badań, jakie ASICS prowadzi na skalę międzynarodową, mówi:

"Obuwie z kolekcji ASICS 33 jest unikatowym wyrobem, skonstruowanym do współdziałania ze wszystkimi 33 stawami stopy. Jest to produkt lekki, zapewniający jednak elastyczność i komfort. Jest idealny dla biegacza, który pragnie wzbogacić program swojego treningu, a zaprojektowany został właśnie po to, aby zgodnie z naszą długotrwałą tradycją, w myśl której but powinien pracować wraz ze stopą a nie wbrew niej, zapewnić użytkownikowi to wspaniałe odczuwanie przebywanej drogi i ruchu. W technologii biegu naturalnego kolekcja 33 jest nowym punktem odniesienia."

To lekkie obuwie dodaje energii doznaniom doświadczanym podczas biegu, zapewnia też      stopom biegacza wsparcie i amortyzację, jakie są konieczne przy biegu na dłuższym dystansie.

but asics33

But ASICS GEL-EXCEL33 jest lekkim butem do biegów długodystansowych, zapewniającym wsparcie dla stopy i wydajny bieg naturalny.

W bucie tym zastosowano nową konstrukcję środkowej części podeszwy, na którą składa się nowatorskie, opracowane przez ASICS rozwiązanie – ASICS Propulsion Trusstic oraz Guidance Line. Element Propulsion Trusstic naśladuje znajdującą się u spodu stopy tkankę łączną – powięź podeszwy. Skupiając i rozładowując napięcie, przyczynia się on do płynnego przetaczenia stopy z pozycji środkowej przez fazę wybicia, dzięki czemu mięśnie nie męczą się w tak dużym stopniu.

Unikatowa część środkowa podeszwy, o pełnej długości i podwójnej gęstości zapewnia większą elastyczność i płynność ruchu. Głębokie, elastyczne rowki w przedniej części stopy, umożliwiają ruch elementów podeszwy, odzwierciedlając naturalny ruch stopy. Dla wygody biegacza wierzchnia warstwa podeszwy wykonana jest z pianki SpEVA, natomiast podłoże – z gęstszego tworzywa SoLyte, zapewnia reaktywność i stabilność.  Dla amortyzacji stopy, między owymi dwiema warstwami, w przedniej i tylnej części buta umieszczone są widoczne wkładki żelowe –  ASICS Rearfoot and Forefoot GEL Cushioning Systems, które w optymalny sposób pochłaniają wstrząsy.

Do doznawania przez biegacza uczucia biegu naturalnego przyczynia się też unikatowy, opracowany przez ASICS zewnętrzny system uchwytu pięty. Współdziałając z pianką, dopasowującą się do stopy w sposób indywidualny – Personal Heel Fit (P.H.F.) tworzą one ujęcie pięty bezpieczne i dostosowujące się do użytkownika. Mechanika systemu ujęcia pięty pomaga ponadto zminimalizować wagę buta. Wierzchnia warstwa buta zapewnia wyjątkowe dopasowanie i zmniejsza ryzyko podrażnienia stopy, natomiast siateczka pozwala stopie oddychać.

Sugerowana cena detaliczna –   569,00 PLN