22 lutego 2013 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Arkadiusz Gardzielewski testuje ASICS GEL LYTE33 2


Moje doświadczenie z modelem Lyte33 2 zacząłem w połowie grudnia. Rozpakowałem paczkę, obejrzałem buty dokładnie z każdej strony. Starałem się porównać je do wcześniejszego modelu z rodziny naturalnej w jakich biegałem czyli Excel 33.

gardz2Lyte33 2 prezentują się bardzo dobrze, nowoczesny design i bogata kolorystyka sprawiają, że przyciągają wzrok. Lubię żywe barwy, więc kolorystyka nowych butów od razu przypadła mi do gustu. Model występuje w różnych kolorach, mój zawierał pomarańczowy, żółty, niebieski oraz czarny. Po założeniu Lyte33 2 na stopy stwierdziłem, że są to najbardziej miękkie buty, jakie miałem okazję nosić. Dodatkowo buty te były bardzo lekkie i dopasowane.

Następnego dnia zabrałem Gel Lyte33 2 na dwudziestokilometrowe rozbieganie po asfalcie oraz leśnych drogach i ścieżkach. Biegnąc po asfalcie naprawdę czułem różnicę. Wyjątkowa sprężystość butów Gel Lyte33 2 połączona z małą wagą oraz nowoczesnymi technologiami sprawiała, że bieganie wkroczyło w nowy wymiar. Komfort biegu wzrósł zdecydowanie w porównaniu ze standardowymi butami treningowymi ze wsparciem. Bieganie stało się bardziej przyjemne oraz naturalne! Mój krok był zdecydowanie bardziej dynamiczny, łatwiej było mi zachować prawidłową technikę biegu.

gardz3Przy bieganiu po miękkim leśnym terenie sprawy miały się podobnie, w dalszym ciągu bieganie w Lyte33 2 było bardziej komfortowe oraz przyjemniejsze. Również pozytywnie oceniam działanie pozostałych systemów, które zawiera ten model takich jak: Removable Sockliner zabezpieczający przed przesuwaniem się oraz rolowaniem skarpetek, PHF umożliwiający lepsze dopasowanie zapiętka czy AHAR, czyli dobry i sprawdzony system zapobiegający ścieraniu się podeszwy.

Zwiększony komfort biegu oraz więcej przyjemności z tego co my, biegacze lubimy robić najbardziej zawdzięczamy z całą pewnością nowej, rewolucyjnej technologii FluidAxis zapewniającej bardziej naturalny ruch stawu podskokowego. System ten wprowadził nową jakość w butach naturalnych. Trudno jest na tyle zrewolucjonizować but biegowy, aby odczuwalna różnica była aż tak duża. Lyte33 2 jest modelem, który udowodnił, że jest to możliwe.

Dotychczas zawsze większą uwagę kierowałem w stronę butów ze wsparciem. ASICS Gel Lyte33 2 sprawił, że w przyszłości częściej będę spoglądał w naturalnym kierunku.