4 kwietnia 2013 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

adidas Energy Boost – TEST (video)


Buty adidas Energy Boost to zdecydowanie jedna z najgłośniejszych premier rynku biegowego w tym roku. Marka adidas zadbała o to, abyśmy o nowym, "rewolucyjnym" produkcie mogli usłyszeć i przeczytać niemal wszędzie. Czy nowe buty i zastosowana w nich technologia BOOST™ to nowa jakość? 

 

 1.jpg

 

O tym jak wielkie emocje budzi premiera i odważna promocja może świadczyć burzliwa dyskusja na naszym FORUM

 

Zacznijmy od początku – o co w tym chodzi?

 

Główną siłą butów, które swoją premierę miały 13 lutego jest nowa technologia zastosowana w podeszwie – BOOST™ – Podstawową innowacją jest BOOST™ – rewolucyjny materiał amortyzujący. Stoi za nim partner adidas – BASF, wiodąca światowa firma chemiczna, która na podstawie procesu innowacyjnego opracowała specjalny system. Jego główną koncepcją jest podzielenie materiału ze stałych granulek (TPU) na tysiące małych kapsułek zbierających i oddających energię umieszczonych w podeszwie. Dzięki swojej unikalnej strukturze pozwalają one wytworzyć jeszcze więcej energii podczas każdego odbicia od podłoża. Testy przeprowadzone przez adidas Innovation Team pokazują, że wytrzymałe materiały zastosowane w butach Energy Boost zapewniają największy zwrot energii spośród wszystkich dostępnych butów do biegania  – czytamy w informacjach producenta.

Zdaniem adidas nowa pianka (BOOST™) bije, używaną niemal wszędzie, tradycyjną piankę EVA. – Wykonane testy wykazały, że w zakresie od -20 do +40 stopni pianka w BOOST™ jest trzy razy odporniejsza na zmiany temperatur od standardowego materiału EVA, zapewniając w ten sposób bardziej  spójny bieg – czytamy w materiałach.

 

Ile w tym prawdy?

 

Czy BOOST™ działa? Na czym polega nietuzinkowy, agresywny profil butów? Czy możemy mówić o rewolucji, czy… reklamowej wydmuszce?

 

WSZYSTKIEGO dowiecie się w naszym VIDEO-TEŚCIE:

 

 Zgadzacie się z nami? Zapraszamy do dyskusji na forum!

 

Możliwość komentowania została wyłączona.