4 września 2014 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

860v4 – nowa odsłona popularnego modelu marki New Balance


860.png

Skonstruowanie dobrych butów dla pronatorów to zadanie, które stawia poprzeczkę bardzo wysoko zarówno pod względem samego projektu jak i jego późniejszego urzeczywistnienia. Biegacze nie zniosą pod tym względem żadnych kompromisów, więc produkt, który znajdzie się ostatecznie na sklepowej półce musi być w każdym calu perfekcyjny.

860v4 to już kolejna odsłona jednego z najbardziej popularnych modeli marki New Balance, który zyskał uznanie biegaczy na całym świecie. Główne cechy charakteryzujące ten model to stabilizacja oraz wsparcie przy zachowaniu niskiej wagi. Teraz w nowej, jeszcze nowocześniejszej wersji dla biegaczy, którzy nie mają zamiaru chodzić na żadne ustępstwa.

W najnowszej odsłonie modelu 860 element ABZORB odpowiadający za neutralizowanie wstrząsów podczas lądowania został rozbudowany i teraz wspiera stopę od pięty aż po palce. Współdziałając z unikalną podeszwą środkową wykonaną w technologii ACTEVA®LITE zapewnia doskonałą amortyzację, nieporównywalną z żadnym innym modelem w tej kategorii.

860v4Foto7 860v4Foto6

Stabilizację zapewnia z kolei znajdujący się pod śródstopiem element T-BEAM®. To ultralekka płytka, która dba nie tylko o niezbędną stabilizację skrętną (tak istotną w przypadku biegaczy ze stopą pronującą), ale również o wsparcie łuku stopy, a zastosowanie inteligentnych geometrii poprawia dodatkowo dopasowania. Mówiąc inaczej, 860v4 dba o stopę biegacza w każdym wymiarze.

860v4 to również nowa bardziej sprężysta i dynamiczna platforma. Tworząc buty dla pronatorów nie chcemy projektować butów sztywnych i ograniczających. Wierzymy, że wsparcie i stabilizacja mogą iść w parze z dynamiką i szybkością, a 860 ma być właśnie narzędziem, które pozwoli Ci uwolnić Twój naturalny potencjał. Nowa platforma, na której zbudowane jest 860 przy zachowaniu 12 mm spadku pięta-palce pozwala na bardziej płynny bieg, bardziej naturalne przetaczanie stopy, a przede wszystkim na sprężyste wybicie. Dla poprawienia dynamiki w przedniej części podeszwy zastosowano gumę wtryskiwaną pod ciśnieniem, co jeszcze dodatkowo poprawia jej trwałość oraz daje poczucie jeszcze lepszej amortyzacji.

IMG 4552 IMG 4590 IMG 4878

Od cholewki oczekujemy przede wszystkim jak najlepszej oddychalności i dobrego dopasowania. W modelu 860v4 siateczkowe panele zapewniają świetne odprowadzanie wilgoci, podczas gdy w najbardziej newralgicznych miejscach zastosowano bezszwowe połączenia materiałów syntetycznych, które niwelują wszelkie tarcie, zapewniając przy tym dobre dopasowanie do kształtu stopy.

Można śmiało stwierdzić, że 860v4 to zupełnie nowa jakość w kategorii butów stabilizujących i zdecydowanie najlepszy wybór dla biegaczy, którzy szukają zaawansowanego technicznie obuwia. 860v4 to niezbędna stabilizacja, ale również lekkość i dynamika. Te buty pozwalają zapomnieć o wsparciu i cieszyć się czystą przyjemnością biegania.

Buty dostępne są m.in. na stronie www.newbalancesklep.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.