12 stycznia 2015 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

5. trening do OWM [11.01.2015]


Ponad 450 chętnych do treningu w ośmiu miastach Polski, 143 biegaczy ćwiczących z Jerzym Skarżyńskim w Warszawie, Paweł i Olga Ochal w Poznaniu. Tak w dużym skrócie wyglądał 5. trening przygotowujący do OWM 2015. Byliście?
Warszawa
Liczba uczestników: 143
W treningu uczestniczył ambasador marki ASICS, ekspert biegowy – Jerzy Skarżyński.
Warszawa%201 1
Fot.: Jerzy Skarżyński na 5. treningu do OWM
Co robiliśmy?
9 kilometrów OWB w tempie około 5 min/km. Biegliśmy na prostym odcinku, gdzie grupa się rozciągnęła i każdy mógł dostosować tempo do siebie. Jeden z trenerów zamykał stawkę i kontrolował przebieg treningu. Po dziewięciokilometrowym wybieganiu Jerzy Skarżyński zaprezentował, jak powinna wyglądać prawidłowa technika biegowa. Następnie wykonaliśmy gimnastykę rozciągająca – tutaj również Jerzy Skarżyński przedstawił grupie rekomendowany przez siebie zestaw ćwiczeń. Następnie zrobiliśmy siłę biegową, tj. skipy oraz wyskoki na 60-cio metrowych odcinkach. Na sam koniec – schłodzenie w około 1,5 kilometrowym biegu oraz gimnastyka.
Poznań

Liczba uczestników: 62

W treningu wzięli udział ambasadorzy marki ASICS, Paweł i Olga Ochal.

ochal
Fot.: Paweł Ochal na 5. treningu do OWM

Grupa zaawansowana przebiegła 16 kilometrów w średnim tempie 4:40 min/km. Grupa początkująca z Olgą Ochal przebiegła 10 kilometrów oraz zrobiła siłę biegową. Paweł poprowadził również 3 serie po 5 ćwiczeń na lekkim podbiegu o długości około 50 metrów.
 
Płock

Liczba uczestników: 27

Fajne było zróżnicowanie tempa treningu. Zwłaszcza zasadnicza część była dość szybka i naprawdę trzeba było się zebrać, żeby nie zostać z tyłu.

Michał Ruciński
 

P ock
Fot.: 5. trening do OWM w Płocku
Gdynia 

Liczba uczestników: 92
 

Gdynia 1
Fot.: 5. trening do OWM w Gdyni
Co robiliśmy?

Zróżnicowana siła biegowa – to był temat przewodni dzisiejszego treningu. Uczestnicy poznali takie ćwiczenia, jak marsz siłowy, pół skip, skip A i C, podskok, defiladę i zobaczyli, że nawet na tak małym (objętościowo) treningu można mocno się zmęczyć. Mimo tragicznej momentami pogody, bardzo silnego wiatru, deszczu, śniegu, błota nikomu nie było zimno i wszyscy uczestnicy w dobrych humorach zrealizowali trening.
Wrocław

Liczba uczestników: 29
 

Wroc aw
Fot.: 5. trening do OWM we Wrocławiu

Sama jednostka treningowa – bieg zmienny – stanowiła dla mnie wyzwanie. Wcześniej biegałam same długie wybiegania. Dodatkowo podobało mi się to, że na treningu nie robiliśmy niepotrzebnych rzeczy.  

Małgorzata Babicka
Kraków

Liczba uczestników: 25

krak
Fot.: 5. trening do OWM w Krakowie

Trening oceniam na 5+. Prowadzący udzielają nam bardzo fachowych porad i dostosowują treningi do różnego poziomu zaawansowania.
Jarosław Kuć
Lublin

Liczba uczestników: 48

Lublin 2
Fot.: 5. trening do OWM w Lublinie

Co Ci się podoba na treningach?

To, że wiem, że mam do czynienia z profesjonalistami. Chcę się czegoś nauczyć.

 

Jacek Rekiel

 

Katowice

Liczba uczestników: 41

Katowice 2
Fot.: 5. trening do OWM w Katowicach

Jak oceniasz treningi pod względem merytorycznym i prowadzenia treningów?

Obie trenerki są dobrze przygotowane do prowadzenia grupy, chętnie odpowiadają na pytania, są zawsze pomocne.

Agnieszka