18 października 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Życiówka Ciołek w Cardiff

W miniony weekend polskie biegaczki znakomicie zaprezentowały się w biegach ulicznych poza granicami Polski. Wioletta Kryza zwyciężyła w Detroit (czytaj tutaj), a Agnieszka Ciołek i Agnieszka Gortel pobiegły swoje najlepsze rezultaty w sezonie na dystansie o połowę krótszym.

Agnieszka Ciołek drugi raz w karierze zmierzyła się z dystansem półmaratonu. Już w debiucie w 2010 r poszło jej bardzo dobrze – w Pile uzyskała wynik 1:14:35 i zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski. W ostatnią niedzielę (16.10) w Cardiff udało jej się poprawić ten rezultat o dokładnie 90 sekund, choć wynik dużo lepszy ponownie przypadło jej drugie miejsce. Był to trzeci najlepszy czas uzyskany przez Polkę w tym roku (Jarzyńska 1:10:36, Kowalska 1:11:27).

01:16:46

Również dobrze spisała się czterokrotna mistrzyni polski w półmaratonie (2008-11) Agnieszka Gortel, która startowała w francuskim St. Denis. Udało jej się ukończyć na siódmej pozycji i poprawić o 23 sekundy najlepszy wynik sezonu. Wynik ten jest prawie półtora minuty słabszy od jej rekordu życiowego.