New Balance 1080v12
 
18 października 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Biegiem po dobry nastrój – relacja z otwarcia ścieżki biegowej Money.pl


Money1


Ranek 15 października jest bardzo chłodny, ale słoneczny. Zapowiada się doskonała pogoda. Stawiamy stoisko z którego będziemy rozdawać uczestnikom koszulki.

Money3

Zaczynają gromadzić się coraz większe rzesze osób, które chcą uczestniczyć w biegu trwają sesje zdjęciowe na tle naszych tablic oznaczających ścieżkę. Pogoda sprzyja, robi się coraz przyjemniej, cieplej.

Money2

Niebo jest równie niebieskie jak nasz firmowy niebieski kolor, który dominuje na tablicach.

Na starcie coraz więcej osób. Liczyliśmy na około 40 biegaczy jest ich ponad 80

Money4

Za chwilę uroczyste przecięcie wstęgi i rozpoczyna się bieg. Trasa ma prawie 4 km.  Dla wytrawnych biegaczy to krótki dystans, dla tych którzy biegają sporadycznie – już spore przedsięwzięcie, tym którzy startują pierwszy raz może być ciężko. Grupa rozciąga się i widać już kto do której kategorii biegaczy należy. Nie jest to jednak ważne tym razem, bo biegniemy towarzysko  i zapoznajemy się ze ścieżką, która – mamy nadzieję – będzie często i coraz częściej wykorzystywana w przyszłości.

Money8

Do mety zbliża się zwycięzca. Biegł niecałe 17 minut. Oklaski i gratulacje.

Money9

Kolejne osoby przemierzają końcowy etap – most Trzebnicki

Money10

Money5

Money6

Money7

Gdy już wszyscy dobiegają do mety, po chwili odpoczynku zdjęcie pamiątkowe całej drużyny
To była przyjemna i udana impreza. Do zobaczenie na kolejnej ścieżce.

Money11 1

****


„Biegiem po dobry nastrój” to nazwa ścieżki biegowej stworzonej przez Grupę Money.pl we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Uroczyste otwarcie odbędzie na nadodrzańskich wałach, w sobotę, 15 października.

Money mapa540

Nawet najbardziej zabiegany i zapracowany człowiek musi się w którejś chwili zatrzymać i  odetchnąć. Nie można żyć samą pracą, bez względu na to jak bardzo byłaby absorbująca. Chcemy, aby dla naszych Czytelników alternatywą stało się bieganie – mówi Aleksander Kusz, prezes Money.pl.

W Money.pl pasją do biegania zaraża sam prezes – maratończyk i inicjator firmowego klubu biegacza. –Ostatni maraton we Wrocławiu ukończyły cztery osoby z naszej reprezentacji! Teraz idziemy krok dalej, zmieniamy Wrocław, miasto, w którym mieszkamy i pracujemy. Chcemy tworzyć profesjonalne ścieżki dla biegaczy. Pierwsza właśnie powstaje – między mostami Warszawskimi i Trzebnickim. Będzie oznakowana i opomiarowana, żeby bez specjalistycznego sprzętu można było kontrolować własne postępy. Kolejne powstaną w przyszłym roku, w kolejnych miastach Polski — wyjaśnia Aleksander Kusz.

Pierwszą ścieżkę biegową Money.pl otworzą w sobotę, 15 października, o godz. 10, Aleksander Kusz, prezes Money.pl i Rafał Jurkowlaniec, marszałek województwa dolnośląskiego. Następnie odbędzie się bieg, w którym wystartują m.in. gospodarze wydarzenia. Bieg jest otwarty, a na wszystkich uczestników czekają przygotowane specjalnie na tę okazję koszulki.

Opiekę merytoryczną nad przygotowaniem pierwszej ścieżki biegowej Money.pl we Wrocławiu objął Dariusz Sidor, trener sportów wytrzymałościowych, a także trener Klubu Biegacza Money.pl i założyciel Stowarzyszenia Triathlonowego IM 2010.

Projekt „Biegiem po dobry nastrój” znajdzie też swoje odzwierciedlenie w serwisach lifestylowych Grupy Money.pl – iWoman.pl i MenStream.pl. Powstaną tam specjalne sekcje o nazwie Klub Biegacza, w których znajdą się porady ekspertów, recenzje sprzętu i wszystko to, co może zainteresować zarówno pasjonatów biegania z doświadczeniem, jak i tych dopiero rozpoczynających swoją przygodą z tym sportem.

Otwarcie ścieżki biegowej Money.pl

•    Sobota, 15 października 2011 r.
•    Miejsce: Start ścieżki przy Moście Trzebnickim (po stronie sklepu E.Leclerc)
•    Godz. 9.30 – zapisy uczestników
•    Godz. 10.00 – oficjalne otwarcie ścieżki i start biegu
•    Godz. 10.45 – uroczyste zakończenie

Trasa
Money 1

Money 2

Money 3

Money 4


Partnerzy:
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Bieganie.pl, Biegajznami.pl, Stowarzyszenie Triathlonowe IM 2010