23 października 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Zwycięstwo na urodziny – Agnieszka Ciołek wygrywa na Wyspach Kanaryjskich


Agnieszka Ciołek zwyciężyła z czasem 1:23.13 w półmaratonie na wyspie Lanzarote, a Marcin Fudalej był drugi z wynikiem  1:11.56.

cio__ek.jpg
Agnieszka Ciłek na tegorocznych mistrzostwach kraju na stadionie zdobyła
brąz na 5000 m.

Podopieczna Jacka Wośka, która tydzień temu poprawiła rekord życiowy na 21 km 97 m (1:13.05), swoim zwycięstwem sprawiła sobie doskonały prezent z okazji 26 urodzin. Co więcej, o jej świecie nie zapomnieli organizatorzy.

– Byłam mocno wzruszona – przyznała w rozmowie z PAP Ciołek – Organizatorzy zawodów zadbali, by ten dzień był dla mnie szczególny. Do pokoju hotelowego przynieśli szampana, przed startem uczestnicy zaśpiewali mi piosenkę urodzinową. Po tak pięknym urodzinowym przyjęciu nie wypadało mi nie walczyć o zwycięstwo. Nastrój był fantastyczny, adekwatny do nazwy zawodów – Music Marathon Festival.

Choć czas, jaki Agnieszka uzyskała na mecie – 1:23.13, jest gorszy o ponad 10 minut od  jej rekordu życiowego, to dawał jej aż czwarte miejsce w kategorii open.

– Zamierzałam ten półmaraton pobiec "na luzie", gdyż 30 października planuję wystartować w mocno obsadzonym  biegu na 10 mil w angielskim Portsmouth.

Wśród panów zwyciężył Hiszpan Jose Carlos (1:08.11), który wyprzedził Marcina Fudaleja o ponad trzy minuty (1:11.56).

Możliwość komentowania została wyłączona.