2 czerwca 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Zwycięstwo Grucy i siódme miejsce Jarzyńskiej w Albany

Karolina Jarzyńska zajęła siódme miejsce, a Dorota Gruca pierwsze w kategorii Masters w biegu na dystansie 5 km rozegranym w sobotę w amerykańskim Albany (stan Nowy Jork). Zwyciężczynią biegu okazała się Kenijka Emily Chebet – przełajowa mistrzyni świata z Bydgoszczy.

pila 524 18
Dorota Gruca

Jarzyńska kontynuuje swoje dobre starty w tym roku. Po zwycięstwie w maratonie w Łodzi – 2:26:45, ustanowieniu rekordu Polski w biegu ulicznym na 10 km – 32:09 i bardzo dobrego wyniku na 5 km – 15:35 tym razem z dobrej strony zaprezentowała się w Albany. Podczas biegu Freihofer’s Run for Women zajęła siódme miejsce ulegając trzem utytułowanym Kenijkom (w tym Emilu Chebet, rekordzistce trasy i zwyciężczyni z 2010 roku), reprezentantce Stanów Zjednoczonych i dwóm Etiopkom.

Dobry występ odnotowała także Dorota Gruca. Rekordzistka Polski w biegu na 10000 m zajęła 17 miejsce i zarazem pierwsze w kategorii wiekowej Masters (zawodniczek powyżej 40 roku życia). Polka powtórzyła sukces z roku ubiegłego. Wówczas także okazała się najlepsza w tej kategorii wygrywając z czasem 16:50 (o 10 sekund lepszym od tegorocznego).

W biegu udział wzięło 4245 kobiet, to więcej niż podczas rekordowego biegu w 2011 roku, kiedy to wyścig ukończyło 4142 biegaczek, choć też o 800 mniej niż początkowo planowano.