2 czerwca 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

6 wynik Nowakowskiej na polskich listach all-time

Dominika Nowakowska zajęła drugie miejsce w biegu na 5000 m rozegranym podczas sobotniego mityngu Sportcity Grand Prix w Manchesterze. Polka uzyskała wynik 15:38.30, który plasuje ją na szóstym miejscu na polskich listach all-time.

314 1384126302

Po udanej pierwszej części sezonu, w której Dominika Nowakowska zadebiutowała na dystansie półmaratonu (wywalczyła srebrny medal mistrzostw Polski kobiet) oraz w biegu na 25 km zawodniczka wróciła do rywalizacji na bieżni. W swoim pierwszym starcie bardzo dobrze spisała się w biegu na 5000 m o 20 sekund poprawiając rekord życiowy – 15:38.30 (poprzedni rekord 15:58.32) i tym samym awansując z 19 na 6 miejsce w polskim rankingu all-time.

Najlepszy wynik w historii uzyskany przez Polkę na dystansie 5000 m wciąż należy do Lidii Chojeckiej, która blisko 11 lat temu uzyskała w Berlinie czas 15:04.88.

Poza Nowakowską w Manchesterze wystartowała także Agnieszka Mierzejewska, która na tym samym dystansie zajęła 6 miejsce z czasem 15:54.79 (rekord życiowy 15:50.33) oraz Dominika Napieraj, która była trzynasta z czasem 16:12.68.

W innych konkurencjach udział wzięli także: Matylda Szlęzak – 10 miejsce w biegu na 1500 m oraz Jakub Nowak – 7 lokata w biegu mężczyzn na 5000 m z najlepszym tegorocznym wynikiem w Polsce – 14:05.66.