25 maja 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

Zwycięstwo Angeliki Cichockiej i „życiówka” Zalewskiego w Dessau

Angelika Cichocka zwyciężyła w niemieckim Dessau w biegu na 800 m. Polka sezon olimpijski otworzyła wynikiem 2:02.41.

IMG_9611.JPG

Zawodniczka Jarosława Ścigały przez większość dystansu biegła na trzeciej pozycji i na ostatnich 150 metrach zaprezentowała mocny finisz. W tym samym biegu ósme miejsce z 2:06,66 zajęła Agnieszka Leszczyńska, która do wyczynowego sportu wraca po urodzeniu córeczki.

1. Angelika Cichocka | Polen | 2:02,41
2. Nelly Jepkosgei | Kenia | 2:02,78
3. Rikke Ronhold | Dänemark | 2:03,71

Wśród panów na 800 m także mieliśmy reprezentanta. Szymon Krawczyk uzyskał 1:47,87 i był trzeci w swoim biegu.

LINK DO BIEGU PAŃ na 800 m

Bardzo dobrze na 3000 m z przeszkodami zaprezentował się Krystian Zalewski. Zawodnik Jacka Kostrzeby uzyskał rekord życiowy 8:25,50 i przegrał jedynie z Kenijczykiem Haronem Lagatem (8:25,12). Do minimum na IO zabrakło Krystianowi niewiele, bo ponad dwie sekundy (8:23.10). "Zalew" w tyle zostawił swoich kolegów, Łukasz Kujawski był ósmy z czasem 8:39,56, a Hubert Pokrop jedenasty (8:42,43).

Siódme miejsce na 1500 m z bardzo dobrym czasem – 3:37,81, zajął Bartosz Nowicki, który przed rokiem triumfował w Dessau. Zawodnik WKS Śląska ustanowił minimum na ME w Helsinkach.

Wśród pań na tym samym dystansie Katarzyna Broniatowska także była siódma (4:10,22). Biegu nie ukończyła Danuta Urbanik. Sandra Michalak wystąpiła w roli pacemakerki.

Na 200 m pierwsze miejsce wywalczyła Martyna Opoń, która z czasem 23,65 pewnie wkroczyła na metę.

1. Martyna Opon | Polen | 23,65
2. Sara Jäpel | Dredener SC | 24,22
3. Carina Horn | Südafrika | 24,37

LINK DO BIEGU
na 200 m

Na 400 m piąte miejsce z 53,80 zajęła Patrycja Wyciszkiewicz. Dominik Bochenek na 110 m ppł był trzeci z 13,77.