14 stycznia 2016 Redakcja Bieganie.pl Sport

Zostań dyrektorem PZU Półmaratonu Warszawskiego


Prezes Fundacji „Maraton Warszawski”, Marek Tronina, przekaże pałeczkę organizatora na jeden dzień, by pobiec w 11. PZU Półmaratonie Warszawskim. Warunkiem jest uzbieranie 10 tys. zł w charytatywnej zbiórce #BiegamDobrze na rzecz niosącej pomoc dzieciom i osobom dorosłym z autyzmem Fundacji „Synapsis”.
Biegałem w Hawanie i w Bejrucie, w Jerozolimie i w Sewilli, ale nigdy jeszcze nie udało mi się wystartować we własnej imprezie. Dlaczego? Bo kiedy chciałem po raz pierwszy pobiec w Maratonie Warszawskim, okazało się, że nie ma komu go zorganizować – żartuje dyrektor jednego z najstarszych maratonów w Europie, Marek Tronina. – Akcja #BiegamDobrze dała mi mobilizację do tego, żeby spełnić niespełnione marzenie. Mogę wziąć udział w 11. PZU Półmaratonie Warszawskim. Warunek jest jeden: muszę zebrać naprawdę dużo pieniędzy dla Fundacji „Synapsis" – dodaje Prezes Fundacji „Maraton Warszawski”. 
Spośród zasilających konto zbiórki kwotą min. 100 zł ma zostać wylosowany szczęśliwiec, który w dniu imprezy będzie czynić honory dyrektora „Półmaratonu Warszawskiego”. Weźmie udział w odprawie zawodników z elity, będzie doglądać budowy całego miasteczka półmaratonu, udzieli wywiadu telewizyjnego, będzie odliczać minuty do startu, pojedzie autem organizatora przed czołówką biegu, weźmie udział w dekoracjach na scenie, a wreszcie powita na mecie ostatniego uczestnika.
Zbiórka Marka Troniny prowadzona jest pod adresem: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/charity/1280
Maraton Warszawski jest organizowany nieprzerwanie od 1979 roku. Młodsze dziecko Fundacji: 10. PZU Półmaraton Warszawski ustanowił w zeszłym roku rekord polskich biegów ulicznych z liczbą 13 tys. uczestników. Akcja #BiegamDobrze jako pierwsza w kraju promuje model „charytatywnej aktywności”. Pozwala ona biegaczom na rejestrację w biegu poprzez prowadzenie zbiórki charytatywnej, wyznaczanie progów oraz zadań do zrealizowania po osiągnięciu określonej sumy. Cały zysk przekazywany jest na konto wybranej przez biegacza organizacji-benificjenta, wśród których znalazły się: Fundacja Rak’n’roll, Fundacja Dzieci Niczyje, Amnesty International, Fundacja Wcześniak, WWF oraz Fundacja Synapsis.
11. PZU Półmaraton Warszawski wystartuje 3 kwietnia 2016 roku.

Więcej informacji o biegu można znaleźć na stronie internetowej http://pzupolmaratonwarszawski.com

Możliwość komentowania została wyłączona.