15 stycznia 2016 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

Poznaliśmy zwycięzców pierwszego sezonu Ligi Biegowej


Po 10 miesiącach rywalizacji Liga Biegowa zakończyła swój pierwszy sezon, a po kilku dniach analizy wszystkich wyników poznaliśmy ostatecznych zwycięzców ligi. Wśród nagrodzonych znalazło się kilkadziesiąt osób.
Organizatorzy Ligi Biegowej, a więc wirtualnej zabawy, dzięki której każdy start przekłada się na punkty, które później mogą gwarantować nagrody, opublikowali w czwartek pełną listę zwycięzców pierwszego sezonu rywalizacji.

Zwycięzcą całej zabawy, czyli triumfatorem w najważniejszym rankingu okazał się Michał Orzeł, który wystartował w sezonie w sumie w 86 biegach, przebiegając dystans 632 kilometrów. Pan Michał drugiego w rankingu Marka Pilcha wyprzedził o nieco ponad 52 punkty. Dużo i mało zarazem. To jeden bieg na 10 km przebiegnięty w tempie 5:00/km.

Wśród kobiet najlepsze okazały się siostry Elżbieta i Małgorzata Tuwalskie, które przez niemal cały czas trwania zabawy były w pierwszej dziesiątce rankingu „Open”, co oznacza, że jak równe z równymi rywalizowały z mężczyznami!

W drużynówce triumfowała ekipa „Biegamyrazem.pl” z Gdyni. Sześciu panów (z których żaden nie odstawał – wszyscy zmieścili się w Top 50 rankingu indywidualnego) przebiegło w sumie blisko 2700 km.

INDYWIDUALNY RANKING OPEN
(Nagroda to obozy biegowe w Krościenku organizowane przez bieganie.pl)
1. Michał Orzeł
2. Marek Pilch
3. Bartłomiej Grzegorzek*
4. Bogusław Opryszek
5. Elżbieta Tuwalska*
6. Stanisław Rogasch
7. Marcin Węgrzyn*
8. Robert Wójcik*
9. Sebastian Grzejszczyk*
10. Piotr Mazur*
11.  Małgorzata Tuwalska*
12. Przemysław Gibiec*
13.  Mariusz Dembowski
14.  Wiesław Chojniak*
15.  Robert Sobczak*
16.  Wojciech Kozłów

INDYWIDUALNY RANKING OPEN KOBIET

1. Elżbieta Tuwalska*
2. Małgorzata Tuwalska*
3. Beata Nowakowska

* Przypominamy, że zgodnie z regulaminem jedna osoba mogła otrzymać tylko jedną nagrodę „ZŁOTĄ”. W przypadku, gdy biegacz, czy biegaczka nabywała uprawnień do kilku „ZŁOTYCH” nagród (a zdarzało się, zdarzało! Rekordzistka, Ewa Tuwalska była na podium aż 4 rankingów!), wówczas do grona nagrodzonych dopisywaliśmy kolejną osobę z kluczowego rankingu: indywidualnego „Open”. Stąd obecność na liście nagrodzonych osoby z 16 miejsca tej klasyfikacji. Ponadto w rankingach „SREBRNYCH” nie byli już nagradzani „ZŁOCI” wygrani i analogicznie w „BRĄZOWYCH” siłą rzeczy odpadali „ZŁOCI” i „SREBRNI”.

Pełną listę laureatów można zobaczyć na stronie organizatora: http://ligabiegowa.pl/news/article/poznaj-zwyciezcow-pierwszego-sezonu-ligi-biegowej-

Możliwość komentowania została wyłączona.