5 września 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Znani i lubiani na Runmageddonie Classic w Sopocie


Runmageddon, największy cykl ekstremalnych biegów z przeszkodami w Polsce przyciąga na start coraz więcej znanych twarzy. Wśród uczestników poprzednich edycji Runmageddonu byli m.in. Joanna Jabłczyńska, Roman Polko, Bogdan Wenta oraz Paweł Czapiewski. W najbliższą sobotę z sopockim torem przeszkód zmierzy się Iwona Guzowska, Wiktor Bater oraz Maciej Florek „Gleba”, a wszystkich zwycięzców Runmageddonu Classic dekorować będzie Dariusz „Tiger” Michalczewski.

Iwona Guzowska

Organizatorzy ekstremalnego biegu przez przeszkody Runmageddon Rekrut stworzyli program charytatywny, w ramach którego zapraszają do startu w zawodach znane osoby ze świata m.in. kultury i sportu. W zamian za podjęcie wyzwania i start w biegu, organizator Runmageddonu przekazuje całkowity dochód z biletów na imprezę kosztująych 5 zł na cele charytatywne. Pieniądze uzyskane z wejściówek na Runmageddon Classic Sopot trafią do Fundacji Darka Michalczewskiego "Równe Szanse", której celem jest poprawa warunków startu młodzieży ze środowisk szczególnie zagrożonych patologiami społecznymi lub z rodzin o trudnej sytuacji ekonomicznej.

Podczas zawodów Runmageddon Classic, które w najbliższą sobotę odbędą się na Hipodromie w Sopocie z przeszkodami zmierzą się między innymi: Mistrzyni Świata w Kickboxingu Iwona  Guzowska, dziennikarz i korespondent wojenny Wiktor Bater oraz najlepszy w pierwszej edycji telewizyjnego show „You Can Dance – Po Prostu Tańcz”, Maciej „Gleba” Florek. Zwycięzców Runmageddonu Classic dekorować będzie Dariusz „Tiger” Michalczewski.

Znane osoby biorąc udział w Runmageddonie jednocześnie świetnie się bawią oraz wspierają akcje charytatywne. Wysokość kwoty, którą ostatecznie przekażemy na Fundację Darka Michalczewskiego "Równe Szanse" zależy od liczby kibiców. Dlatego serdecznie zapraszam do odwiedzin Hipodromu w Sopocie w najbliższą sobotę, tym bardziej, że przygotowaliśmy wiele atrakcji! – powiedział Jaro Bieniecki, dyrektor Runmageddonu. 

W pierwszej edycji Runmageddonu z wymagającą trasą zmierzyła się m.in. aktorka Joanna Jabłczyńska oraz generał Roman Polko. W drugiej edycji z ekstremalnymi wyzwaniami doskonale radzili sobie legendarny trener polskiej reprezentacji w piłkę ręczną, Bogdan Wenta oraz halowy mistrz Europy na 800 metrów Paweł Czapiewski. 
***

O Iwonie Guzowskiej

Iwona Guzowska wielokrotnie stawała na podium Mistrzostw Świata i Europy w kick-boxingu i boksie, czterokrotnie zdobyła Puchar Świata w kick-boxingu, a także tytuły Mistrzyni Holandii oraz Mistrzyni Finlandii w kick-boxingu, siedmiokrotne mistrzostwo Polski. W styczniu 1999 podpisała kontrakt z promotorem firmy Polish Boxing Promotion i została pierwszą kobietą w Polsce, która rozpoczęła zawodową karierę bokserską. 13 lutego 1999 zadebiutowała na zawodowym ringu. Walkę, zakontraktowaną na 4 rundy, wygrała przed czasem w 1. rundzie. Obecnie jest posłanką na sejm VI i VII kadencji.

O Wiktorze Baterze 
Wiktor Bater, dziennikarz i korespondent polskich mediów w Rosji. Był moskiewskim korespondentem Polskiego Radia, TVP i TVN. Jako rosyjski korespondent współpracował też z Radiem Zet. Podczas specjalnej relacji dla telewizji TVN24 z ataku na szkołę w Biesłanie został niegroźnie ranny. Od września 2009 do października 2011 był korespondentem Wydarzeń i Polsat News w Moskwie.  Obecnie redaktor naczelny kanału Pomorska TV.
O Macieju Florku „Gleba”
Zwycięzca pierwszej edycji programu „You Can Dance – Po Prostu Tańcz”. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w tańcu dyskotekowym, hip-hopie i aerobiku sportowym. Choreograf i wykładowca technik tańca współczesnego oraz nowoczesnego.