new balance 880
 
24 lutego 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Zmiany na trasie 10. PZU Półmaratonu Warszawskiego


Ze względu na uszkodzenia Mostu Łazienkowskiego, trasa 10. PZU Półmaratonu Warszawskiego zostanie zmieniona. Impreza odbędzie się jednak w planowanym terminie i 29 marca uczestnicy pobiegną nową trasą, którą ogłosimy po wprowadzeniu modyfikacji do planowanego przebiegu.

polmaratonw2015

"W związku z wyłączeniem z ruchu drogowego Mostu Łazienkowskiego na skutek pożaru możliwość przeprawy na prawobrzeżną stronę m.st. Warszawy dla uczestników indywidualnych oraz objazdy dla komunikacji zbiorowej zostały skierowane na Most Poniatowskiego. W związku z powyższym nie jest możliwe wyłączenie na potrzeby imprezy Mostu ks. J. Poniatowskiego oraz ulic w bezpośrednim położeniu obu wyżej wymienionych mostów" – czytamy w piśmie władz m. st. Warszawy do Fundacji Maraton Warszawski.

Zespół Fundacji Maraton Warszawski rozpoczął już prace nad opracowaniem zmian do trasy biegu. Zostaną one przedstawione w pierwszym możliwym terminie, wynikającym z konieczności konsultacji i zatwierdzenia nowej trasy z władzami Warszawy. Zmiana trasy imprezy nie wpłynie na datę biegu – 29 marca biegacze i kibice po raz dziesiąty spotkają się na ulicach Warszawy, aby pokonać dystans półmaratonu.

Zmiana trasy na 34 dni przez startem to jedno z dużych wyzwań, z jakim przyszło nam się zmierzyć w 10-letniej historii biegu. Jako organizatorzy wielotysięcznych imprez co roku spotykamy się z sytuacjami, które wymagają od Fundacji radzenia sobie z najróżniejszymi, nieprzewidywalnymi okolicznościami. Jestem jednak pewien, że dzięki doświadczeniu i profesjonalizmowi naszego zespołu, jak zwykle przygotujemy świetną imprezę biegową w Warszawie – mówi Marek Tronina, Prezes Fundacji „Maraton Warszawski”.

Regulamin biegu, formularz zapisów i inne przydatne informacje znaleźć można na stronie http://www.pzupolmaratonwarszawski.com/

Medal biegu

Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą tegoroczną edycję Półmaratonu Warszawskiego otrzymają medal. Niedawno organizatorzy przedstawili nam jak on będzie wyglądał.

Czy 29 marca zawiśnie na Twojej szyi?

fb 1200 3