30 czerwca 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Żar minął, czas na morze


W długi weekend biegów w kraju nie brakowało, a szczególnie dopisały zawody górskie – tym razem aż dwa w cyklu Salomona. Po Biegu Rzeźnika skupienie „górali” przesunęło się w okolice Góry Żar, na której po raz XIII rozegrano Międzynarodowy Bieg na Górę Żar. Pogoda w sobotę 25 czerwca dopisała – nie było zbyt ciepło, a zza chmur częściej niż deszcz wyglądało słońce, dzięki czemu panoramy na szczycie wynagradzały trudy wyścigu.

Zar540

Na starcie na wysokości 350m npm pojawiło się ponad 270 osób, wielu utytułowanych zawodników, rzesza amatorów debiutujących w tych zawodach oraz powracający miłośnicy okolic Jeziora Żywieckiego. Czekało ich spore wyzwanie, mimo że trasa długości 6,8km nie wydawała się długa, to przewyższenie 411 metrów miało pokazać pazury.

Tradycyjnie pierwsze 2km prowadziły asfaltem, po którym następował szutrowy podbieg, kamienisty zbieg i wreszcie finałowy odcinek wyczerpujący tak zawodników, jak i gardła licznie zgromadzonych kibiców, dopingujących nie tylko swoich ulubieńców, ale całą stawkę. Jak mówili biegacze, to właśnie dzięki temu dostawali skrzydeł i kończyli zawody z uśmiechem na ustach.

Na mecie wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, najlepsi nagrody a szczęśliwcy wylosowali serię gadżetów od marki Salomon oraz wyjątkowe prezenty, min. lot paralotnią, szybowcem czy rejs statkiem. W tym układzie chyba nikt nie zjechał kolejką na dół niezadowolony.
Na kolejny bieg z cyklu Salomon Trail Running (www.salomonrunning.com/pl) zapraszamy na drugi koniec Polski – nad morze do Jarosławca na Międzynarodowy Bieg po Plaży. Już ponad 500 zgłoszonych zawodników czeka 15km trasa przez wydmy i piaski z widokiem na Bałtyk. Do zobaczenia 3 lipca w Zachodniopomorskim!

Najlepsi w Biegu na Górę Żar:

1. Anna Celińska BYLEDOBIEC ANIN 00:34:37
2. Izabela Zatorska RMD MONTRAIL TEAM 00:35:09
3. Oksana Petrova FENIX Ukraina 00:36:06

1. Maciej Bierczak RMD MONTRAIL TEAM PORĄBKA 00:29:57
2. Andrzej Długosz RMD MONTRAIL TEAM 00:30:16
3. Daniel Wosik RMD MONTRAIL TEAM 00:30:19


Foto: Wioletta Kadłubicka

Możliwość komentowania została wyłączona.