Zm5u IoA
4 października 2023 Jakub Jelonek Sport

Zapraszamy na Mental Health Day 2023 w najbliższą sobotę w Warszawie


Październik jest miesiącem troski o nasze zdrowie psychiczne. Dlatego też zapraszamy Was do udziału w wyjątkowym wydarzeniu organizowanym przez New Balance Run Club i Sword Athletics – Mental Health Day, które odbędzie się w najbliższą sobotę (7.10) w klubie Niebo w Warszawie przy ul. Nowy Świat 21. Naszymi i Waszymi gośćmi będą psycholog sportu Dariusz Nowicki, medalista mistrzostw świata Marek Plawgo i Tymon Kokoszka ze Swords Athletics. Wydarzenie poprowadzą Asia Jóźwik i Adam Kszczot.

Bieganie w trosce o zdrowie mentalne

Wiemy, że bieganie daje nam mnóstwo korzyści, ale warto podkreślić, że chodzi w nim o coś więcej niż tylko sprawność fizyczną. Pomaga nam ono również poprawić samopoczucie psychiczne, pokonywać stające nam na drodze wyzwania i stawać się najlepszą wersją siebie. Bieganie pomaga też w odnalezieniu wewnętrznej siły, pewności siebie i radości z życia.

Wszystko, co wywołuje u mnie radość sprawia, że chcę do tego wracać. Bieganie jest jedną z takich rzeczy – mówi aktorka, producentka i reżyserka Storm Reid.

Zawsze powtarzam, że bieganie jest formą medytacji, podczas której zostawiam wszystko za sobą – przyznaje z kolei Harkiran Kalsi, która na co dzień zajmuje się sztuką. – To mój czas, aby po prostu być sobą i połączyć się z własnymi myślami. Bieganie pomogło mi nabrać pewności siebie, kochać i akceptować swoje ciało oraz zestroić się ze swoim umysłem i emocjami. Pomaga mi ono nie rozpamiętywać przeszłości i nie martwić się o przyszłość. Ogólnie rzecz biorąc, czuję się silną, twardą kobietą i nic nie jest w stanie mnie powstrzymać. Bieganie pomogło mi stawić czoła wielu wyzwaniom, od złamanego serca po przeprowadzkę do nowego miasta, gdzie nie znałam nikogo. Pomogło mi to przezwyciężyć i poznać świat, w którym żyjemy, ale także dotrzeć do mojego umysłu i serca. To była moja terapia, która pozwalała mi zmierzyć się z tą przerażającą częścią mnie. Kiedy biegam przez dłuższy czas, ciągle ze sobą rozmawiam, rozwiązuję w głowie problemy itp. Nauczyło mnie to, że nie warto dopuszczać do głosu ego i że zawsze trzeba być pokornym, być delikatnym dla siebie – wyjaśnia Kalsi.

14550 Comp Q Desktop

Mental Health Day w Warszawie

Wydarzenie Metal Health Day 2023 odbędzie się 7 października w klubie Niebo przy ul. Nowy Świat 21. Zapraszamy Was na to wyjątkowe spotkanie, poświęcone dbałości o właśnie ten obszar. Tematy na panelu dyskusyjnym będą dotyczyć wielu zagadnień z tej dziedziny. Wśród zaproszonych gości będą psycholog sportowy Dariusz Nowicki, przed laty doskonały zawodnik Marek Plawgo i Tymon Kokoszka ze Swordsów. Gospodarzami będą Asia Jóźwik i Adam Kszczot.

Harmonogram Metal Health Day 2023:

10:00-10:15 – zbiórka [wydawanie opasek, wydawanie i personalizacja koszulek, depozyt, możliwość przymierzenia butów]
10:15 – powitanie przez trenerów
10:20 – 10:50 – trening biegowy (30 min)
10:50 – 11:10 – snacks & drinks
PANEL DYSKUSYJNY – 11:10–12:40
12:40 – 13:30 – networking
Atrakcje:
– Koszulki z możliwością personalizacji
– Testy butów New Balance 1080 v13
– Catering.

Dołącz do nas i do zobaczenia już w najbliższą sobotę 7.10 w klubie Niebo!

Link do wydarzenia.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Jakub Jelonek
Jakub Jelonek

Były chodziarz, który nieustannie dokądś zmierza (wielokrotny reprezentant Polski i dwukrotny olimpijczyk – z Pekinu i Rio). Współautor biografii Henryka Szosta, Marcina Lewandowskiego i Adama Kszczota oraz książki „Trening mistrzów". Doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Pracownik Uniwersytetu Jana Długosza, a także trener lekkoatletycznych klas sportowych w IV L.O. w Częstochowie. Działa też jako sędzia i organizator imprez, nie tylko sportowych.