3 lutego 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Zapraszamy na charytatywny bieg w ramach ORLEN Warsaw Marathon


W sobotę 12 kwietnia 2014 roku, w przeddzień głównych konkurencji w ramach ORLEN Warsaw Marathon, odbędzie się charytatywny marszobieg „Bieg na TAK! Biegam Bo Lubię“ na dystansie 4,6 km. Marszobieg wystartuje z  Placu Zamkowego o godz. 17.00, a jego współorganizatorami oprócz PKN ORLEN będą fundacje ORLEN Dar Serca oraz Świat na TAK.

OWM2014 mapa trasy marszobiegu

Na starcie tej charytatywnej konkurencji staną obok siebie pełnosprawni i niepełnosprawni biegacze, którzy poprzez uczestnictwo w wydarzeniu chcą pomóc innym. W marszobiegu może wziąć udział każdy, bez względu na poziom zaawansowania czy wiek – nie będzie prowadzona klasyfikacja, pomiar i limity czasu. Wystarczy zarejestrować się na www.orlenmarathon.pl. Dotyczy to także osób, które następnego dnia startują w jednej z dwóch głównych konkurencji (możliwy start w biegu 42,195 km + 4,6 km lub 10 km + 4,6 km). Na tym dystansie nie obowiązuje opłata startowa, a w pamiątkowym pakiecie zawodnicy otrzymają koszulkę ASICS z okolicznościowym nadrukiem.
Organizując marszobieg chcemy dać możliwość wszystkim chętnym, by zrobić coś nie tylko dla siebie, ale również dla innych – wystarczy wziąć udział w wydarzeniu, a my zamienimy to na pomoc dla podopiecznych Fundacji ORLEN Dar Serca. Liczymy, że podobnie jak w ubiegłym roku osiągniemy limit 10 000 zawodników – powiedział Leszek Kurnicki, szef komitetu organizacyjnego ORLEN Warsaw Marathon.
W marszobiegu wezmą udział także niepełnosprawni podopieczni naszej Fundacji, dla których będzie to wspaniała okazja, aby zintegrować się z ich pełnosprawnymi rówieśnikami. Dzieci z dużym zaangażowaniem i energią zabrały się już za przygotowania do startu, aby 12 kwietnia pokaząć prawdziwego sportowego ducha rywalizacji – komentuje Joanna Fabisiak, prezes Fundacji „Świat na TAK!“.

OWM2014_pakiet_basic_marszobieg.jpg

W tym roku uczestnicy charytatywnego marszobiegu zmierzą się z dystansem 4,6 km. Jego trasa usytuowana będzie w samym sercu Warszawy, a meta znajdzie się w tym samym miejscu, w którym następnego dnia bieg będą kończyć maratończycy i zawodnicy startujący na 10 km, czyli na błoniach Stadionu Narodowego.
Charytatywny „Bieg na TAK! Biegam Bo Lubię” odbywa się dzięki wsparciu Fundacji ORLEN Dar Serca, która realizuje programy na rzecz Rodzinnych Domów Dziecka, wyrównywania szans edukacyjnych utalentowanej młodzieży oraz pomocy lokalnym społecznościom, prowadzi projekty w zakresie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Współorganizatorem jest także Fundacja „Świat na TAK!”, której misją jest pomoc młodzieży będącej w trudnej sytuacji życiowej oraz niedostosowanej społecznie, popieranie inicjatyw i podejmowanie działań służących wszechstronnemu rozwojowi i edukacji młodzieży. Fundacja pomaga także w podejmowaniu i upowszechnianiu przez młodzież działań na rzecz promocji modelu życia wolnego od uzależnień oraz poprawy relacji międzyludzkich, krzewienia idei demokracji i samorządności, a także wspieranie młodzieży w dostosowaniu do nowych warunków pracy i życia. Charytatywny Marszobieg ponownie odbędzie się pod patronatem Trójki, która jako jedyna stacja radiowa od czterech lat nadaje cykl audycji poświęconych wyłącznie bieganiu – „Biegam, bo lubię” (czwartki, godz. 17.20). Częścią cyklu dedykowanego biegaczom jest także „Biegowa Lista Przebojów”, czyli zestaw najlepszych piosenek do joggingu, wybranych przez słuchaczy i internautów.
Więcej informacji:

Możliwość komentowania została wyłączona.