3 lutego 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Kolejny szybki bieg Kszczota; dobre wyniki w Spale

Adam Kszczot zajął w niedzielę (2 lutego) drugie miejsce w biegu na 600 m podczas mityngu Rosyjska Zima w Moskwie. Polak przegrał jedynie z mistrzem świata – Mohammedem Amanem, który uzyskał najlepszy w tym roku wynik na świecie – 1:15.31. Kszczotowi zmierzono czas 1:15.75.

przeczytaj także: Polscy biegacze nabierają halowego rozpędu

Adam Kszczot rozpoczął tegoroczny sezon halowy w czwartek (30 stycznia) od zwycięstwa w biegu na 800 m w Düsseldorfie, gdzie uzyskał najlepszy czas na listach światowych – 1:45.42 i zarazem minimum na HMŚ w Sopocie. W niedzielę zajął drugie miejsce w Moskwie w biegu na 600 m uzyskując drugi wynik w karierze – 1:15.75.

600 m w hali – najlepsze wyniki w historii
1:15:12 – Nico Motchebon (Niemcy)
1:15.26 – Adam Kszczot (Polska)
1:15:31 – Mohammed Aman (Etiopia)
1:15:60 – Dmitrijs Milkevics (Łotwa)
1:15.61 – Erik Sowinski (USA)
1:15.63 – Pierre Ambroise Bosse (Francja)

W biegu kobiet na dystansie 60 m Marta Jeschke uzyskała siódmy czas eliminacji – 7.52.

Dobre wyniki i rekord w Spale

Reprezentanci Polski w minioną niedzielę startowali także podczas kolejnego mityngu kontrolnego PZLA. W spalskiej hali najlepiej spisał się Grzegorz Zimniewicz, który wynikiem 6.66 ustanowił nowy rekord życiowy na 60 m i zbliżył się do minimum na Halowe Mistrzostwa Świata w Sopocie, które wynosi 6.65.

Grzegorz Zimniewicz (fot. Sprinterzy.com)

Bliska uzyskania minimum była także Justyna Święty. Biegaczka AZS-AWF Katowice, która tydzień temu poprawiła 8-letni halowy rekord Polski w biegu na 300 metrów, tym razem poprawiła rekord życiowy w biegu na 400 m – 53.06 (5 wynik na polskich listach all-time w hali). Rezultat brązowej medalistki młodzieżowych mistrzostw Europy z Tampere jest o 0.06. gorszy od wskaźnika PZLA na HMŚ.

Dobre wyniki padły także w biegu na 800 m, który zakończył się zwycięstwem Artura Kuciapskiego – 1:49.35. Ósme miejsce w tym samym biegu zajął Paweł Switek, który czasem 1:54.88 poprawił halowy rekord Polski juniorów młodszych. Poprzedni rekord wynosił 1:55.69 i od 2010 roku należał do Daniela Chylińskiego.