1 października 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Zapraszamy do analizy maratonu wg Negative Split


negative pace1


Jak wiecie bardzo wiele osób pobiegło w ten weekend wg strategii Negative Split. Chcielibyśmy móc dokonać jakieś szerszej analizy i przedstawić wam jej wnioski dlatego prosimy was o wypełnienie formularza. W poniedziałek powinniśmy opublikować film pokazujący co działo się w Warszawie w niedzielę.

negatywni p
negative2
negative3
negative4

Kilka komentarzy na gorąco.

1. Zwycięzcy obydwu maratonów: warszawskiego i berlińskiego nie pobiegli wg Negative Split. Zrobili oczywiście świetne życiówki ale przypominamy, że jakościowo najlepszym rekordem w historii biegów (wszelkich) jest Rekord Pauli Radcliffe, która jawnie deklaruje że zrobiła go dzięki strategii Negative Split więc nadal w nią wierzymy. 🙂

2. Strategia strategią – ale jeśli nie jesteśmy na jakiś wynik przygotowani – nic nie poradzimy.

3. Można odnieść wrażenie, że na naszą strategię "załapało" się kilka osób skuszonych spokojnym tempem na pierwszych 5 km którzy jednak nie byli na ten wynik przygotowani.

4. Przepraszam wszystkich uczestników za kilka spraw: bałagan na starcie, małą liczbę balonów i być może kłopoty ze znalezieniem swojego pacemakera w tłumie, brak opasek na nadgarstek przed startem (skrzynka mailowa się zapchała i nie widzieliśmy pytań), spóźnienie dwóch pacemakerów, pewnie czasem prowadzenie niezgodne z założeniami.

5. Osobiście czuję się trochę winny za przekonanie kilku osób (przynajmniej dwóch, nie wiem czy więcej ?) które nie były gotowe na jakiś wynik na to że na ten wynik są gotowe. Za mało wiedziałem o ich treningu, żeby coś sugerować a zawsze mam parcie na to, żeby iść na maksa. 

6. Dziękuję pacemakerom za pomoc i dziękuję wszystkim zawodnikom za udział.

Możliwość komentowania została wyłączona.