23 grudnia 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

ZAMIEĆ – 24-godzinny Górski Ultramaraton Zimowy


ZAMIEĆ to pierwszy w Polsce 24-godzinny Górski Ultramaraton Zimowy rozgrywany na Skrzycznem w Szczyrku. Zawodnicy mają za zadanie pokonać jak największą ilość pętli (o długości ok 15 km) na trasie Baza – Skrzyczne – Baza, w przeciągu 24 godzin i w najlepszym czasie.

snow 10
fot. Michał Budzyński

Zaczynamy 25 stycznia 2014 roku o godzinie 13:00 w Bazie Zawodów w Amfiteatrze w Szczyrku i kończymy, zgodnie z założeniem, po 24 godzinach – 26 stycznia 2014 o godzinie 13:00.
Dopuszczamy start Zawodników Indywidualnych i w zespołach dwuosobowych w konfiguracjach KK, MM, MIX. Aby być sklasyfikowanym należy ukończyć przynajmniej jedną pełną pętlę (w przypadku zespołów po jednej na każdego członka). Zwycięzcą jest Zawodnik (Zespół), który w ciągu 24h pokona największą liczbę pełnych pętli w najkrótszym czasie.

snow 37
fot. Michał Budzyński

Każdy uczestnik w trakcie trwania Zawodów sam decyduje o strategii: można biec bez przerwy lub pójść się przespać. Zespoły mogą wymieniać się co pętlę, co dwie pętle lub co 5 – sami decydują jak rozłożyć siły.
Obowiązuje pomiar czasu elektroniczny.

W Bazie Zawodów do dyspozycji Zawodników będzie punkt żywieniowy z ciepłymi daniami, napojami, tzw „gleba”, prysznice . Wpisowe 150 PLN.
Informacje i zapisy: www.zamiec.pl

snow 06 

snow 25 

snow 36

fot. Michał Budzyński

Możliwość komentowania została wyłączona.