26 czerwca 2017 Redakcja Bieganie.pl Sport

Zakończenie Drużynowych Mistrzostw Europy

dme 1

Drugim miejscem dla Polski zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Ostatniego, trzeciego dnia Polska zachowała swoją pozycję wypracowaną w trakcie dwóch pierwszych dni, mimo, że nie wszystko poszło tak, jak byśmy sobie życzyli. Po kolei, ciekawsze wydarzenia:

800m mężczyzn- konsekwencją bałaganu na bieżni dyskwalifikacja Kszczota

Wszyscy liczyli na naszego murowanego faworyta Adama Kszczota. Niestety nie udało się, nasz reprezentant został zdyskwalifikowany. Był to efekt splotu nieszczęśliwych wypadków zainicjowanych niestety przez organizatorów. Przed biegiem organizatorzy zaczęli przewozić elektroniczny sprzęt pomiarowy w dużej skrzyni na kołach. Niestety skrzynia utknęła na pierwszym torze na końcu pierwszego wirażu i już biegnący na pierwszym torze Czech musiał ją ominąć, ale to było jeszcze przed zejściem do pierwszego toru więc obyło się bez większych problemów. Niestety 400m dalej, kiedy biegła już cała grupa wyminięcie takiej przeszkody na końcu wirażu na pierwszym torze nie jest takie łatwe. Grupa musząc wyminąć skrzynię została wyrzucona na drugi i trzeci tor. Na pierwszym torze zrobiła się dziura, w którą wepchnąć postanowił się Adam Kszczot. Niestety wpychając się potrącił Francuza i mimo, że teoretycznie bieg wygrał to był powód jego dyskwalifikacji.

1500m kobiet – mocarna Klosterhalfen

Angelika Cichocka nie miała praktycznie szans z młodą Niemką Konstancją Klosterhalfen, która na dwa okrążenia przed metą postanowiła objąć prowadzenie i szybko wypracowała sobie kilkudziesięciometrową przewagę za goniącą ją grupą. Najlepiej z grupy finiszowała Angelika ale dysproporcja poziomów była zbyt oczywista, żeby cieszyć się przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata.

3000m z przeszkodami mężczyzn

Pewnie zwyciężył Rekordzista Europy Mahiedine Mekhissi Benabbad, będący chyba jedynym zawodnikiem (być może w sprintach był ktoś jeszcze) który startował w dwóch różnych indywidualnych konkurencjach dzień po dniu (wczoraj zajął czwarte miejsce w biegu na 1500m). Kontrolował bieg  pozwalając prowadzić innym by na ostatnim kilometrze łatwo wyrobić sobie przewagę. Dobre trzecie miejsce Krystiana Zalewskiego.