Zaczyna się sezon jesiennych maratonów – w niedzielę Wrocław
Około 4000 osób pobiegnie w niedzielę (15 września) ulicami Wrocławia w ramach 31 edycji Wrocław Maratonu. Po wpadce związanej z 1. Nocnym Półmaratonem Wrocławskim organizatorzy zrobią wszystko żeby maraton się udał. Trzymamy za nich kciuki, a także życzymy powodzenia wszystkim jego uczestnikom. Dla nich też przygotowaliśmy zbiór najważniejszych informacji dotyczących niedzielnego biegu.
Organizatorzy 31. Maratonu Wrocławskiego informują, że nadano prawie 4000 numerów startowych (stan na 12 września, godz. 11:30), To podobna liczba jak w roku ubiegłym. Sytuacja ta pokazuje, że fani maratonu we Wrocławiu nie stracili zaufania do organizatorów tego biegu. Innymi słowy niepowodzenie czerwcowego 1. Nocnego Półmaratonu Wrocławskiego nie wpłynęło negatywnie na odbiór wrocławskiej imprezy. Przypomnijmy, że wspomniany półmaraton w ogóle nie odbył – przynajmniej oficjalnie, gdyż organizator nie zadbał w pełni o zabezpieczenie trasy. Zdenerwowani biegacze urządzili własny bieg – nielegalny (pisaliśmy o tym: Wpadka organizatorów – wrocławski półmaraton odwołany).
Po tym nieszczęsnym wydarzeniu władze miasta zadecydowały o zmianie dyrektora Wrocławskiego Centrum Sportu, Hippiki i Rekreacji, które jest głównym organizatorem Maratonu. Nowym dyrektorem został Marek Danielak.
– Jako nowy dyrektor Wrocławskiego Centrum Sportu, Hippiki i Rekreacji, odpowiedzialny za organizację wrocławskiego maratonu, pragnę zapewnić uczestników, że dołożę wszelkich starań, by ta impreza została zapamiętana jako prawdziwe sportowe święto – mówi Marek Danielak. – Jestem przekonany, że wspólnym wysiłkiem – organizatorów, wolontariuszy, policjantów, mieszkańców Wrocławia – zapewnimy Wam bieg na najwyższym poziomie, bezpieczny i pełen pozytywnych wrażeń. Dołożymy wszelkich starań, aby uniknąć sytuacji, jaka przydarzyła się podczas I Nocnego Wrocław Półmaratonu – dodaje.
Frekwencja Maratonu Wrocławskiego w latach 1983-2012
O tym jaki będzie 31. Maraton Wrocławski przekonamy się już w niedzielę. Start do biegu zaplanowany jest na godzinę 9:00. Szczegółowy program imprezy, trasę oraz kilka innych informacji niezbędnych na uczestników i kibiców zamieszczamy poniżej.
Biuro zawodów
Biuro zawodów, w którym każdy zawodnik musi dokonać weryfikacji i odebrać pakiet startowy będzie czynne od piątku do niedzieli. W dniu 13 września (piątek) w godz. od 16:00 do 22:00, 14 września (sobota) w godz. od 9:00 do 22:00 oraz 15 września (niedziela) w godz. od 5:30 do 8:00.
Podczas weryfikacji zawodnicy muszą:
– posiadać dowód osobisty lub paszport sprawdzenia poprawności danych podanych w zgłoszeniu a szczególnie do kontroli daty urodzenia i obywatelstwa,
– przedstawić podpisane oświadczenie stanowiące załącznik nr 1 regulaminu,
– pokwitować odebranie pakietu startowego.
Sekretariat zawodów będzie mieścił się w sali sportów walki w Hali Wielofunkcyjnej AWF Wrocław (czyli identycznie jak w ubiegłym roku). Ze względu na prace przygotowawcze do startu jedyny czynny wjazd na obiekt będzie od ulicy Mickiewicza.
Trasa biegu
Start i meta 31. Wrocław Maratonu mieścić się będzie na Stadionie Olimpijskim. Trasa (95% nawierzchni asfaltowej i 5% nawierzchni z kostki granitowej) posiada atest IAAF, AIMS i PZLA i będzie oznaczona co 1 km.
Punkty odżywiania będą znajdowały się na: 4,85; 9,85; 15,1; 20,1; 25,1; 27,5; 30,1; 35,1 i 40,1 kilometrze.
Kliknij, aby powiększyć.
Profil trasy.
Medal
Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą maraton w limicie czasowym (6 godzin) otrzymają na mecie medal, na którym będzie można wygrawerować swoje imię i nazwisko oraz osiągnięty czas.
Program imprezy
XXXI Wrocław Maratonu odbędzie się 15 września 2013 r. Podczas imprezy przeprowadzone będą m.in. 12. Mistrzostwa Polski Nauczycieli, 2. Mistrzostwa Polski Solidarności w Maratonie oraz Bieg Rodzinny, jednak zanim
13 września (piątek)
10.00-21.00 – godziny otwarcia biura zawodów dla Biegu Rodzinnego,
16.00-22.00 – godziny otwarcia biura zawodów dla Maratonu,
Gościem Biegu Rodzinnego będzie Agnieszka Mierzejewska
Imprezy towarzyszące
Podczas 31. Wrocław Maraton odbędą się także imprezy towarzyszące
Bieg Rodzinny Mila Olimpijska – wspaniała zabawa i atrakcyjne nagrody czekają na wszystkich uczestników tegorocznej, piątej już edycji, biegu rodzinnego. Bieg jest doskonałą zabawą dla osób towarzyszących zawodnikom, które mają oczekiwać na nich mecie. Do udziału w zawodach na dystansie 1609 m zapraszamy wszystkich chętnych – niezależnie od wieku i tężyzny fizycznej – więcej o biegu tutaj.
Festyn Rodziny – udział bezpłatny w godz. 9.00 – 15.00 podczas, którego będą miały miejsce animacje teatralno-ruchowe i konkursy. Dla najmłodszych uczestników będą przygotowane liczne atrakcje tj.: dmuchańce, malowanie twarzy, gry planszowe i inne.
Sztafeta Charytatywna „Biegnij po nadzieję" – celem jest zebranie pieniędzy na leczenie dzieci z chorobą nowotworową.