15 maja 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Z wizytą na INEA Stadionie i bez ulicy Serbskiej – nowa trasa poznańskiego maratonu już gotowa!


Znamy już trasę, jaką będą musieli pokonać uczestnicy październikowego 15.Poznań Maratonu. Również i tym razem zawodnicy wystartują z ulicy Grunwaldzkiej, a finiszować będą na Placu Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W jej przebiegu będą jednak trzy istotne zmiany!

Trasa 15.Pozna Maraton

1. Maratończyk w polu karnym.

Już na samym początku trasy prawdziwa bomba-niespodzianka. Zawodników czeka zwiedzanie INEA Stadionu, który był jedną z aren „UEFA EURO 2012",na którym swoje mecze rozgrywa na co dzień drużyna KKS Lech Poznań. Biegacze będą mieli wyjątkową okazję obejrzeć ten nowoczesny stadion z perspektywy z jakiej nie oglądają go nawet najzagorzalsi fani Kolejorza. Trasa poprowadzi bowiem środkiem murawy!

2. Rozbrat z niesławnym podbiegiem na ul. Serbskiej.

Zamiast wybiegać z ronda Śródka w prawo w ul. Podwale i ku mostowi Lecha trasa poprowadzi prosto przez Ostrów Tumski, siedzibę pierwszych władców Państwa Polskiego, na którym cały czas można odnaleźć ślady tamtej epoki. Następnie skręt w ulicę Garbary, a później ul. Armii Poznań. Na tym odcinku trasa poprowadzi obok Cytadeli, dużego kompleksu parkowego, na terenie którego znajdują się muzea opowiadające historię Armii „Poznań”. Po minięciu tego niezwykłego miejsca skręt w ul. Pułaskiego, którą znają już biegacze z poprzednich edycji. W ten oto sposób zostanie ominięta największa zmora maratończyków dwóch poprzednich edycji – podbieg na ul. Serbskiej, znany szerzej jako poznański „Heartbreak Hill”.
3. Kostka Mickiewicza nie dla biegaczy.

Mając w pamięci głosy z poprzedniej edycji dotyczące kostki brukowej na ul. Mickiewicza na
ostatnim fragmencie trasy, tym razem z ul. Pułaskiego zawodnicy pobiegną prosto w ul. Roosevelta i dalej do nowo przebudowanego ronda Kaponiera, skąd już tylko ostatnie metry zostaną do terenu MTP i upragnionej mety.

Tegoroczna trasa jest wyraźnie szybsza od ubiegłorocznej. Wierzymy, że posypie się wiele „życiówek”, czego życzymy wszystkim uczestnikom – mówi Dyrektor Maratonu Łukasz Miadziołko. – Mamy nadzieję, że przygotowane z okazji jubileuszowej edycji zmiany spotkają się z gorącym przyjęciem zawodników – dodaje Dyrektor Miadziołko.

Już teraz zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z trasą kilometr po kilometrze i krok po
kroku na naszej stronie internetowej www.marathon.poznan.pl / zakładka trasa.

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z wymogami Międzynarodowego Stowarzyszenia Biegów Ulicznych i Długodystansowych dokładny pomiar trasy odbędzie się w lipcu i po tym terminie nastąpi oficjalne ogłoszenie trasy 15.Poznań Maraton. Do tego czasu w jej przebiegu mogą nastąpić drobne zmiany.

Ostateczny termin zapisów do mija 2 października br.
Opłata startowa:
do 31 sierpnia wynosi 100 zł
od 1 do 17 września wynosi 150 zł
od 18 września do 2 października wynosi 200 zł

15.Poznań Maraton
Start: 12.10.2014, godz. 09:00
Więcej informacji: www.marathon.poznan.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.